בראיון לביזנסוויק נותנת בת' פליי, ראש ועדת הקבלה של Kellogg, כמה טיפים למועמדים המנסים להתקבל לתוכנית ה-MBA של ביה"ס ומספרת על תהליך הקבלה.
באופן כללי מספרת פליי שהיא מתעניינת בסיפור החיים של המועמד, בחוויות ובהתנסויות שלו, ולא רק בנתונים היבשים. קלוג מחפשים מועמדים מגוונים, מעניינים בעלי מימדים רבים, וכמובן בעלי נסיון תעסוקתי ורקע אקדמי מרשימים.
בקלוג לא דורשים מינימום מסוים של נסיון תעסוקתי, אבל נדרש נסיון כלשהו במשרה מלאה ויש חשיבות לאיכות הרקע התעסוקתי. פליי ממליצה להסתכל על הנתונים הממוצעים של הסטודנטים בתוכנית כדי לקבל מושג על מה שנדרש מהמועמד, אבל לזכור שזהו רק ממוצע שמשקף טווח מסוים.
לשאלה איך מעריכים מועמדים, משיבה פליי שבקלוג מסתכלים על המועמד כמכלול ומחפשת בו תכונות כגון מנהיגות, שיתופיות, "שחקן קבוצתי". ביה"ס מחפש מועמדים מוכשרים ומגוונים, ומתעניין בסיפורים ובחוויות שלהם.
לגבי שאלות החיבורים המאתגרות, ממליצה פליי למועמד לדבר מהלב ולספר על עצמו במילים שלו. אין תשובות נכונות או תבנית קבועה.
בנוגע לראיונות הקבלה, מספרת פליי שבחלק הראשון של האפליקיישן המועמד צריך לבקש ראיון בקמפוס או מחוץ לקמפוס. רוב הראיונות של קלוג מתקיימים פנים אל פנים (בקמפוס עם חברי ועדת הקבלה או ברחבי העולם עם בוגרי התוכנית) אבל בחלק מהמקרים ניתן לארגן ראיון טלפוני. פליי ממליצה למועמד שמגיע לראיון פשוט להכיר את עצמו היטב, וגם לשאול שאלות במהלך הראיון.
לגבי המלצות, אומרת פליי שהמלצה טובה חייבת לכלול דוגמאות ספציפיות ומפורטות ולא רק לענות על השאלות באופן כללי. חשוב מאוד לבחור ממליץ שמכיר את המועמד היטב ומבין מדוע הוא פונה לתוכנית.
בנוגע לאפיון של קלוג כתוכנית שממוקדת בשיווק, מסבירה פליי שהתוכנית אכן חזקה בתחום השיווק, אבל יש גם תחומים נוספים – מימון, אסטרטגיה, יזמות.
פליי מתגאה במאמצים של ביה"ס לסייע לסטודנטים במציאת עבודה, החל מהקניית כלים מתאימים במהלך הלימודים, דרך הדרכתם במציאת עבודה וסיוע לכאלה שרוצים לשנות קריירה, ועד שימוש בבוגרי התוכנית שמסייעים לדורות הבאים.לסיום, אתם מוזמנים להיזכר בטיפים שנתנה לנו בת' פליי בשיחה עם יועצי ארינגו לפני כמה חודשים.
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)