תוכניות MBA עם התמחות בניהול כללי ואסטרטגיה – MBA General Management/Strategy Specialization

תוכניות MBA המתמחות בניהול כללי (General Management) נחשבות לתוכניות הסטנדרטיות והמסורתיות, והן בדרך כלל גם הפופולריות ביותר. תוכניות MBA בניהול כללי נותנות לסטודנטים ידע כללי במנהל עסקים ותובנות מקיפות על היסודות הבסיסיים של עולם העסקים. תוכניות אלו מכינות את הסטודנט למשרה ניהולית בתעשיות ותחומים רבים, והן מיועדות לאנשים שמחפשים סקירה רחבה אך מעמיקה של נושאים עסקיים, מה שיאפשר להם להשתלב במגוון תפקידים ניהוליים. בשונה מתוכניות MBA עם התמחות מסוימת, תוכניות ה-MBA המסורתיות כוללות קורסים שמתמקדים הן בתפקוד הפנימי של הארגון והן ביחסים החיצוניים שמשפיעים על תפקוד הארגון. הקורסים משתנים בין תוכנית לתוכנית, ויכולים לכלול נושאים כגון, מימון, מנהיגות, שיווק, תפעול וניהול אסטרטגי, חשבונאות ואתיקה עסקית. מסלול כזה יכול גם להתאים לסטודנטים למנהל עסקים שלא יודעים באיזו התמחות לבחור.

אחד הדגשים העיקריים של תואר MBA בניהול כללי ואסטרטגיה הוא מנהיגות. תוכנית ה-MBA כוללת תרגול קפדני, מגוון משימות, דוחות, מצגות ופרויקטים קבוצתיים. כל אלה מיועדים כדי לצייד את המנהל לעתיד בכישורים הנחוצים להתמודדות עם מצבים עסקיים בעולם האמיתי.

תואר MBA בניהול כללי או אסטרטגיה מתמקד כישורים ובידע הדרושים לפיתוח אסטרטגיה עסקית שתאפשר למנהלים לאבחן מצבים, לקבל החלטות אסטרטגיות ולבצע את התוכניות שלהם. MBA באסטרטגיה מכין אותך לעבוד ביעוץ אסטרטגי ובתפקידים של ניהול כללי ואסטרטגיה פיננסית. בעוד שתפקידים אלו דורשים פרספקטיבה כללית, יש גם צורך לדעת לייצר תפקוד מעולה בסביבה תחרותית, ולכן נדרש ידע בשיווק, מימון ותפעול וכיצד הדברים הללו תומכים באסטרטגיה. מנהלים כלליים נרשים גם להיות בעלי כישורי מנהיגות חזקים כדי לפקח ביעילות על עבודת הצוותים שלהם.

להלן דירוג של התוכניות הטובות ביותר בניהול כללי.

תוכניות ה-MBA המובילות בניהול כללי – Best MBA programs in general management – ע"פ USNEWS 2018:

 1. Harvard University
 2. Stanford University
 3. University of Michigan—​Ann Arbor (Ross)
 4. Northwestern University (Kellogg)
 5. University of Pennsylvania (Wharton)
 6. University of Virginia (Darden)
 7. University of California—​Berkeley (Haas)
 8. Dartmouth College (Tuck)
 9. Duke University (Fuqua)
 10. Columbia University
 11. Yale University

תוכניות ה-MBA המובילות בניהול כללי – Best MBA programs in general management – ע"פ הפייננשל טיימס 2018:

 1. Harvard Business School
 2. Uni. of Virginia: Darden
 3. Dartmouth College: Tuck
 4. IMD
 5. Iese Business School
 6. Northwestern Uni.: Kellogg
 7. Western Uni.: Ivey
 8. UNC: Kenan-Flagler
 9. Insead
 10. IIM Ahmedabad