שלום לכולם,

אחת השאלות הכי נפוצות ששואלים אותנו לגבי MBA בחו"ל היא – "איך כדאי לבחור לאיזו תכנית להירשם? כמובן שכל התכניות נראות מדהים באתרי הבית שלהם – אבל איך אפשר לדעת באמת מה הערך המוסף שלהן?"

כמו תמיד, אנחנו כאן בשבילכם – עם סדרת ראיונות עם תלמידים מתוכניות ה-MBA המובילות בעולם, שיחלקו איתנו את חווית ה-MBA שלהם ויתנו טיפים למועמד המתחיל.

השבוע נתמקד ב-Ross, תכנית ה-MBA של אוניברסיטת מישיגן. מתן בן ישי, שנמצא בימים אלה לקראת סיום שנתו הראשונה בRoss שמח לשתף אותנו במה שמתרחש בקמפוס:

מה מייחד את בית הספר בעיניך? מה מבדיל אותו מבתי ספר אחרים?

בית הספר למנהל עסקים Ross הוא חלק מאוניבסיטת מישיגן (University of Michigan)  הממוקמת באן ארבור. מדובר בתכנית שמאפשרת לחוות חוויה סטודנטיאלית של אוניברסיטה בארה"ב באווירה נינוחה וקואופרטיבית. יש גאוות יחידה מאוד גדולה לאוניברסיטה וקבוצת הפוטבול של האוניברסיטה היא מהטובות בארה"ב. אנשים נוסעים שעות כדי להגיע למשחקי פוטובול שנערכים בעיר.

מה שמיוחד הוא שאתה נהנה מעיר סטודנטיאלית במובן המלא. אווירה תוססת וצעירה אבל שמתאימה בהחלט גם לזוגות ומשפחות עם ילדים.

יש גם הרבה הזדמנויות לטייל (גם לחו"ל) כחלק מתכניות/קורסים של הבית ספר. הבית ספר מאפשר לקחת קורסים מכל רחבי הפקולטות השונות באוניברסיטה ככה שניתן לקחת קורסים מבית הספר למדעי המחשב או הפקולטה למידע (School of Information)

הגיוס לConsulting וInvestment bankingחזק מאוד בבית ספר ואם זאת יש גיוון והרבה אנשים בוחרים ללכת לאפיקים כמו הייטק (product manager, product marketing, supply chain), שיווק ועוד.

פרויקט הדגל של הבית ספר שלדעתי הוא גורם קריטי בקידום הסטודנטים הוא MAP. מדובר בפרויקט בו במקום סמסטר אחרון בסוף השנה הראשונה, הסטודנטים הולכים לעבוד בקבוצות עבור חברות מובילות בשוק. האינטראקציה של עבודה בסביבה אמיתית יוצרת לסטודנטים קשרים עם מעסיקים ומאפשרת לצבור נסיון מעשי בעבודה בחברה אמריקאית.

מזג אוויר – האקלים באן ארבור הוא מדהים. יש אפשרות לחוות קיץ אמיתי אבל גם חורף לבן עם שלג.

האם התרחשו שינויים בבית הספר לאחרונה? שינויים בתהליך הקבלה?

Ross מאוד מעוניינים לגייס מעמדים ישראלים, ולרוב כל הישראלים מקבלים מלגה חלקית כזאת או אחרת. צוות הadmissions מאוד רוצים לדעת ולשמוע שהמועמדים דיברו עם אנשים שלמדו בבית ספר ומכירים קצת לאן הם הולכים ולמה.

מה תוכל לספר על האוירה בבית הספר? יחסים בין סטודנטים ובין סטודנטים למרצים? איך אתם מבלים את הזמן הפנוי?

בהחלט יש אווירה טובה ונוחה. המרצים מאוד נגישים ונאותים לעזור גם מעבר ללימודים (בחיפוש העבודה ויצירת קשרים). יש הרבה דגש על עבודה בקבוצות בקורסים השונים ובמיוחד בפרויקט הדגל של הבית ספר – MAP.

את הזמן הפנוי מבלים בטיולים, סקי (הרבה סקי), הרבה אירועי ספורט (פוטבול, בייסבול). יש הרבה חדרי כושר חינמיים לסטודנטים ברחבי העיר עם ברכות ומכשור מעולה.

תוכל לספר קצת על העיר והאיזור?

אן ארבור ממוקמת כ30 דקות מדטרויט אבל היא לחלוטין נפרדת. שדה התעופה בדטרויט הוא מרחק 20 דקות נסיעה.

בגדול אן ארבור היא עיר מלאה בברים סטודנטיאליים כשלכל אחד אווירה משלו. יש המון המון מקומות לאכול והרבה גיוון בסוג האוכל. בנוסף אירועי ספורט הם עניין חשוב ולכן יש מלא אולמות ספורט ומגרשים (כולל את אצטדיון הפוטבול הגדול בארה"ב)

האם תוכל לספר על הצעות עבודה והתמחויות קיץ עבור הסטודנטים בביה"ס? האם יש לתוכנית משרד השמה חזק? האם המותג של ביה"ס סייע לך למצוא עבודה? האם ישנן חברות מסוימות שנוהגות לגייס מקרב בוגרי התוכנית?

הרבה חברות מגיעות לגייס בקמפוס עצמו כי חשוב להם לקחת סטודנטים מRoss. הרבה מהאנשים שלמדו מרוס חוזרים לבית ספר לגייס אנשים כי הם מחפשים אנשים עם מנטליות דומה לשלהם.

יש הרבה הזדמנויות להתמחויות/עבודה אבל כמו בכל בית ספר זה תלוי רק בסטודנטים עצמם וכמה הם מחפשים ויוצרים קשרים עם אנשים ומעסיקים.

אמזון ומיקרוסופט הם מגייסים מאוד גדולים מהבית ספר ולוקחים אחוז נכבד להתמחויות ומשרות מלאות. יש המון בוגרים של הבית ספר בחברות הללו והם נהנים לחזור לבית ספר לגייס בו אנשים חדשים.

בנוסף כל חברות הייעוץ האסטרטגי וייעוץ בכלל באות לקמפוס ומבלות פה זמן נרחב בחיפוש מועמדים וראיונות. מועדון הייעוץ האסטרטגי מאוד חזק בבית ספר והחברות נורא אוהבות לגייס אנשים שלמדו ברוס.

איך התמודדת עם נושא הויזה?

בית הספר מאפשר להגיע על ויזות F ו-J. יש לאוניברסיטה מרכז גדול לסטודנטים בינלאומיים שדואגת לכל הפרטים של אישורי ויזה ושינויים כאלה או אחרים

מה אתה אוהב בביה"ס ובתוכנית? האם ישנם שיעורים או מועדונים עליהם תוכל להמליץ?

מה שמאוד נחמד בבית ספר זה הגאוות יחידה והנכונות של בוגרים וסטודנטים לעזור. העזרה מתבטאת בלעשות מעשים שהם מעבר להתנהגות בסיסית. לבית הספר יש את רשת הבוגרים הגדולה ביותר בארה"ב והם מאוד נאותים לעזור במציאת עבודה ויצירת קשרים עם המעסיקים השונים.

מהו סוג המועמדים שביה"ס מחפש? מי יהנה במיוחד מביה"ס? מי יתאים לביה"ס?

בית הספר אוהב מועמדים מיוחדים. כלומר אנשים שלא הלכו בתלם אלא הראו שהם עשו דברים אחרת. ברוס מאוד מעריכים ישראלים ומאוד רוצים להרחיב את כמות הישראלים שמגיעים. המועמדים הם לרוב אנשים שמאמינים בעבודה קשה, גמישות ונכונות לעזור לאחר.

יש לך טיפים עבור מועמד שמנסה להתקבל לרוס?

חלק מאוד חשוב זה להכיר את התכנית ולדבר עם הרבה סטודנטים ובוגרים. מועמדים לא מבינים כמה זה חשוב לדבר עם אנשים וליצור קשרים (networking) נטוורקינג הוא חלק קריטי מתהליך הקבלה..

הסטודנטים של Ross מארחים מפגש בלתי-פורמלי בתל אביב בשבוע הבא, ושמחים להזמין מועמדים פוטנציאליים לבוא ולשאול שאלות. המפגש יתקיים ביום חמישי , 11.5, בשעה 19:30 ב"ויקי כריסטינה" במתחם התחנה בת"א.

להרשמה ופרטים נוספים