חברים,
רציתי להפנות את תשומת ליבכם לדיון מעניין שהתעורר לאחרונה בפורום www.MBAchances.co.il, בנושא התלבטות בין תוכניות MBA בארה"ב או באירופה.
במהלך הדיון נתנו בוגרי ה-MBA הישראלים כמה טיפים לגבי השיקולים בבחירת תוכנית, מיקום ביה"ס וההשפעה על העבודה לאחר התואר.להלן ציטוטים נבחרים:
As for the rest, I think the main thing is where you want to work and live after your MBA. The top schools all have a network around the world and you can study in NYC and then work in Paris. However, the best network is typically closer to home. If you want to work in the states, go study there. If you prefer Europe, consider a European school.
כלל האצבע הוא כאמור ללמוד איפה שאתה רוצה לעבוד, ואין שום סיבה שזה לא יהיה רלוונטי גם ברמת המיקרו – כלומר בתוך ארה"ב – ולא רק ברמת המאקרו, דהיינו כמבחן לבחירה בין תכניות MBA מובילות באירופה מול מקבילותיהן בארה"ב. גם הדוגמה לגבי עמק הסיליקון היא מצויינת: חברות ההיי-טק הגדולות יגיעו לקמפוסים של התכניות המובילות בכל מקום בארה"ב (ולצורך העניין גם באירופה כאשר מדובר בחברות בינ"ל כמו מיקרוסופט, גוגל וכיו"ב). יחד עם זאת, קרבה פיזית לעמק הסיליקון בהחלט יכולה להקל עליך למצוא עבודה בעמק.

מומלץ לקרוא!
https://aringo.co.il/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=1&TopicID=1225&Threadpage=1