החלק החדש של integrated reasoning, שיוכנס למבחן ה-GMAT החל מיוני 2012, יכלול 4 פורמטים חדשים של שאלות ויבקש מהנבחנים לנתח ולשלב מידע ממקורות שונים כגון גרפים וטבלאות כדי לפתור בעיות. החלק החדש במבחן נועד להכין את הסטודנטים למנהל עסקים לעולם העסקים המודרני, בו הטכנולוגיה מספקת לנו כמויות רבות של מידע בצורות שונות, ולכן אנשי עסקים נדרשים לפתח כישורים שיסייעו להם לנתח את המידע ולקבל החלטות בסביבה עשירת נתונים.
לחלק החדש יוקצבו 30 דקות והוא יכלול 12-15 שאלות ב-4 פורמטים חדשים:
– הסקת מסקנות ממקורות רבים – כל שאלה מלווה ב-2-3 מקורות מידע שיוצגו על כרטיסיות, כאשר הנבחן נדרש ללחוץ על הכרטיסיות ולנתח את המידע (שיכול להופיע בצורה של טקסט, טבלה או גרף) כדי לענות על השאלות.
– ניתוח טבלאות – לנבחן יוצגו טבלאות הדומות לגליון נתונים, והוא נדרש לנתח אותם כדי לקבוע האם התשובות מדויקות.
– ניתוח גרפים – הנבחן נדרש לפרש גרפים ולבחור את התשובה המדויקת מתוך דרופ-דאון.
– ניתוח בשני חלקים – השאלה משלבת שני רכיבים לפתרון. התשובות האפשריות ניתנות בצורה של טבלה עם עמודה לכל רכיב ושורות עם אפשרויות שונות, והנבחן צריך לבוק את כל האופציות ולמצוא את התשובה הנכונה.
החלק החדש במבחן פותח ע"י לאחר סקרים והתייעצויות עם חברי פקולטה בבתי ספר למנהל עסקים, סטודנטים ונבחני GMAT.
כאשר יוכנס החלק החדש למבחן, יקוצר החלק של כתיבה אנליטית משני חיבורים לאחד בלבד (30 דקות). סך הזמן הכולל של המבחן יישאר 3.5 שעות.

אסף וולף, מנהל תחום ה-GMAT בקידום, מסר בתגובה:
השינוי שהבחינה תעבור בשנה הבאה הוא שינוי מרתק ברמת ה-testprep העולמי, שכן לראשונה הבחינה תכלול ממשק אינטראקטיבי עם הנבחן, האפשרות לסנן ולשחק עם הנתונים היא יוצאת דופן. זו ממש הצצה לדור הבא של בחינות העתיד, וכשרואים את הנוסח החדש אנו בעיקר מתפלאים איך לא חשבו על זה קודם. הפרק החדש ידרוש מהנבחן לא רק ידע מתמטי אלא גם הבנה עמוקה יותר של מושגים מתמטיים לצורך יישום של אותם המושגים על סדרות נתונים. אנו נערכים בשלב זה ברמת המחקר שיחל ביוני הקרוב, עם יציאת פרקי הפיילוט הראשונים ולאחר מכן ברמת הפיתוח, משום שהחלק החדש ידרוש חומרי לימוד ומערכי שיעור חדשים לחלוטין. בכל הנוגע לבחינות תרגול, הממשק כה מורכב שככל הנראה נשמח להסתמך על קפלן, החברה המובילה בעולם ללימודי GMAT, שתספק לתלמידינו את הבחינות המורכבות שידמו את בחינת האמת במדויק, כמו תמיד. והמלצה לסיום: אם אתם יכולים, הקדימו להיבחן. הבחינה יותר קלה להשקפתנו בלי החלק הנוסף, שחשוב לזכור כי יגיע בסיום הבחינה אחרי שהנבחן כבר עלול להיות מותש.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)