כתבה שפורסמה בביזנסויק סוקרת את המצב בשוק העבודה לבוגרי MBA ואת נתוני הגיוס של החברות הגדולות. המסקנה העיקרית היא שהמגייסות המובילות צמצמו קצת את מימדי הגיוס של בוגרי MBA לאחרונה, בעוד חברות אחרות תפסו את מקומן וחטפו את הבוגרים הפנויים.
חלק מהחברות הגדולות שקיצצו בהעסקת בוגרי MBA בשנים האחרונות הן Lehman Brothers, Citigroup, Johnson&Johnson, Kraft, Bank of America. לעומתן, חברות כמו IBM, Apple, Amazon שלא גייסו בוגרים רבים בעבר, מילאו את החלל והחלו לגייס בוגרים בכמויות גדולות יותר. אמזון, למשל, הגבירו את גיוס בוגרי ה-MBA במישיגן, קלוג וברקלי בין השאר. ב-2010 IBM הפכה למגייסת המובילה בוורטון לאחר שגייסה 13 בוגרים.
התוצאה של כל השינוי הזה הוא שוק עבודה מגוון יותר לבוגרים עם היפתחות לתחומים חדשים עקב הירידה במשרות בתחום המימון ובנקאות ההשקעות.
לדוגמא, בשנים 2008-2010 שלחו שיקגו, וורטון וקולומביה 123 מבוגריהן לגולדמן סאקס ו-99 למורגן סטנלי, ירידה משמעותית לעומת 207 ו-125 בהתאמה בשנים 2005-2007.
ממצא מעניין נוסף הוא שחלק מהחברות שקיצצו בגיוס בוגרי MBA החלו לגייס במקומם מועמדים בעלי תואר ראשון בלבד, ואת בוגרי ה-MBA ייעדו למשרות אחרות בחברה.