הפיננשל טיימס מדווח כי מספר בתי ספר מובילים, ביניהם Duke, Columbia, Kellogg ו-IE יאחדו את תהליך הקבלה לתוכניות ה-MBA השונות שלהם, מה שאומר שבמידה ומועמד נדחה מתוכנית – Full Time MBA יוכל ביה"ס להציע לו מקום בתוכנית part time או executive MBA.
תהליך הקבלה המשולב יאפשר לביה"ס לזהות מועמדים שהפרופיל שלהם לאחזק מספיק בשביל תוכנית ה- full time אבל יכולים להתאים לתוכניות ה-MBA האחרות שמציע ביה"ס. למשל, מועמדים מועמדים עם GMAT נמוך אבל נסיון תעסוקתי מרשים יכולים להתאים יותר לתוכנית EMBA.
איחוד תהליך הקבלה גם יחסוך בעלויות ויאפשר לשווק את כל התוכניות ביחד כיד שכל מועמד יבחר בתוכנית המתאימה לו ביותר. בקולומביה כבר איחדו את תהליך הקבלה לתוכניות ה-MBA ו-EMBA לפני כשנתיים, וב-IE יש מערכת חדשה שמפנה מועמדים שנדחו מתוכנית International MBA לתוכניות אחרות ומספקת להם יעוץ כדי להתאים להם תוכנית אחרת, מה שהביא לכך שכ-10% מהסטודנטים שפנו לתוכנית אחת לומדים כיום בתוכנית אחרת.
ב- Michigan איחדו את תהליך הקבלה לפני שנתיים, ומאז 130 סטודנטים פנו לתוכנית ה- part time MBA במקום ל- EMBA לאחר שיועצי הקבלה של ביה"ס יעצו להם לעשות זאת.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)