כתבה באתר Poets & Quants מדווחת כי עקב חשדות לפיהם מועמדי MBA כותבים את ההמלצות לעצמם במקרים רבים, ישנם כמה בתי ספר מובילים בארה"ב שמתכננים להשתמש במערכת המלצות משותפת, מתוך תקווה שהדבר יפחית את העומס על הממליצים ויגרום לכך שיכתבו בעצמם מכתבי המלצה כנים על המועמדים. בתי הספר שמתכננים את המהלך הם קולומביה, וורטון, יל, דרדן, שיקגו וקלוג.

בשנה שעברה התפרסם סקר לפיו 38% מהמועמדים לתוכניות MBA התבקשו ע"י הממליצים לכתוב או לנסח בעצמם את מכתבי ההמלצה עבורם, ויש אומרים שהמספרים אף גבוהים יותר מאחר וישנם מועמדים שפונים לתוכניות רבות וקשה להם להטריח את הממליצים לכתוב המלצות רבות. תוצאות אלו הפתיעו מאוד את בתי הספר, שעד אז האמינו שהם מקבלים המלצות אמיתיות וכנות, ולכן הם יזמו את המהלך שיאפשר לממליצים להשקיע יותר מחשבה בכתיבת ההמלצות ולמועמדים להגיש ליותר תוכניות בפחות זמן.

למרות שהרוורד וסטנפורד הודיעו שלא יקחו חלק במהלך הקבוצתי הזה ואינם משתפים פעולה עם בתי ספר אחרים בעניין, הם הקדימו לפרסם השנה שתי שאלות ממליצים זהות, ונראה כי שאר בתי הספר יאמצו את אותן שתי שאלות (וורטון כבר הודיעו שישתמשו בשאלות אלו):


How do the candidate’s performance, potential, or personal qualities compare to those of other well-qualified individuals in similar roles? Please provide specific examples. (300 words)

Please describe the most important piece of constructive feedback you have given the applicants. Please detail the circumstances and the applicant’s response. (250 words)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)