תוכנית ה-MBA של קיימברידג' נחשבת לאחת המובילות באירופה. לקראת כנס ה-MBA השנתי ארינגו קיימה ראיון קצר עם שרלוט ראסל גרין מוועדת הקבלה של קיימברידג', שסיפרה לנו על התוכנית, על ביה"ס ותהליך הקבלה:

 

מה מיוחד בתוכנית שלכם?

הנקודות הבולטות בתוכנית ה-MBA של קיימברידג' הן:

  • האוירה השיתופית בתוכנית שמאפשרת לקהילת הסטודנטית לרתום רעיונות שונים כדי לייצר קדמה.
  • למידה התנסותית וחווייתית באמצעות פרויקטים קבוצתיים.
  • התוכנית מתאפיינת באוירה גלובלית.
  • ההזדמנות להתאים את חוויית הלמידה באמצעות קורסי בחירה, התמחויות ופעילויות קיץ.
  • תחומי החוזק האקדמיים של קיימברידג' הם יזמות וטכנולוגיה.
  • התוכנית מתאפיינת בהרכב סטודנטים מגוון, רשת בוגרים חזקה ואפשרויות למידה רבות.

איך השפיעה מגפת הקורונה על תהליך הקבלה? האם יש השפעות נוספות שהמועמדים צריכים לדעת עליהן?

המגפה לא השפיעה על תהליך הקבלה בכלל. דווקא בחודשים האחרונים ראינו עליה בכמות האפליקיישנס שהוגשו לתוכנית שלנו. אנחנו לא מצפים להשפעות שליליות כלשהן על הלימודים בתוכנית.

תוכלי לספר לנו על האיזור בו ממוקם ביה"ס?

ביה"ס JUDGE ממוקם במרכז העיר קיימברידג'. זוהי עיר יפה והיסטורית עם סצנת אומנויות ומוזיקה, מגוון מסעדות ופאבים. במרחק 50 מייל ממרכז העיר נמצאות מעל 1500 חברות שמגלגלות מחזור שנתי של מעל ל-12 מיליארד ליש"ט, וההשקעה לנפש היא מהגבוהות באירופה, פי 5 מלונדון. קיימברידג' ממוקמת מצפון ללונדון, מרחק של 30-45 דקות נסיעה ברכבת.

מה אתם מחפשים במועמד? איזה סוג מועמד יהנה במיוחד מביה"ס?

הכיתה בתוכנית ה-MBA היא מאוד מגוונת. אנחנו מעריכים ומעודדים גיוון ולכן אנחנו לא מחפשים סוג מסוים של מועמד.  באופן כללי אנחנו מחפשים אנשים חכמים, עם סקרנות ללמידה, שחושבים באופן יצירתי ולא מפחדים לחדש ולקרוא תיגר על הסטטוס קוו. אנחנו מחפשים "שחקנים קבוצתיים" – אנשים שיביאו אנרגיה ללמידה השיתופית, אנשים דינמיים, עמידים, עובדים קשה ושאפתנים.

מה העצה הכי חשובה שלך למועמדים?

נסו להראות מי אתם באמת בחיבורים. חשוב לענות על השאלות ולהיות מקצועיים, אבל אנו מעוניינים להכיר אתכם ולכן צריך לחשוב טוב ולענות בכנות. בנוסף אני ממליצה לתקשר איתנו לפני שמגישים מועמדות ולהשתתף באירועים. עצה נוספת היא להשאיר זמן רב בתהליך להכנה לבחינת ה-GMAT/GRE.

מה לא כדאי לעשות בתהליך הקבלה?

היזהרו מ"העתק-הדבק". אנחנו מבינים שאתם כנראה פונים לכמה בתי ספר, אז אם אתם מעתיקים מאפליקיישן אחד ומדביקים באחר שימו לב לשנות את שם ביה"ס.

 

האם יש טעם להגיש בסיבובים מאוחרים?

בהחלט! אנחנו מקבלים מועמדים בכל אחד מחמשת הסיבובים שלנו מספטמבר עד מאי.

מה חשיבות ציון ה-GMAT בתהליך הקבלה? איזה מינימום אתם מחפשים?

אין לנו ציון מינימום נדרש ל-GMAT/GRE. אנחנו מסתכלים על כל אפליקיישן באופן כולל ומתחשבים בכל ההיבטים בפרופיל של המועמד. ממוצע ה-GMAT בכיתה הנוכחית עומד על 690 כאשר 80% מהציונים נעים בין 640-740. אנחנו דורשים מינימום של 2.1 בציון תואר ראשון מבריטניה או המקבילה הבינ"ל שלו. אם מועמד לא עומד בדרישת הסף של התואר הראשון, אנחנו ממליצים שיוציא ציון גבוה ב-GMAT/GRE כדי לפצות.

 

האם יש משהו שהמועמדים שלנו צריכים לדעת לגבי תהליך הקבלה?

כל המידע בנוגע לתהליך הקבלה נמצא כאן: https://www.jbs.cam.ac.uk/programmes/mba/apply/.

יש לך טיפים למועמדים ישראלים לתוכנית שלכם?

יש לנו בוגרים רבים בישראל ולכן אני ממליצה למועמדים ישראלים ליצור קשר עם הבוגרים כדי שיספרו לכם על התובנות שלהם לגבי תוכנית ה-MBA של קיימברידג'.

מה תוכלי לספר לנו על מימון ומלגות בתוכנית שלכם?

כל המידע בנוגע למימון התואר ומלגות נמצא כאן: https://www.jbs.cam.ac.uk/programmes/mba/fees-funding/

בואו לפגוש את קיימברידג' ועוד 20 בתי ספר מהמובילים בעולם בכנס ה-MBA הגדול שיתקיים השנה באופן וירטואלי ב-22.7. לפרטים והרשמה