פוקואה הוא אחד מבתי הספר למנהל עסקים המובילים בארה"ב ובעולם. ארינגו קיימה ראיון קצר עם ג'סיקה בראון ממשרד הקבלה של תוכנית ה-MBA, שסיפרה לנו על התוכנית, ביה"ס ותהליך הקבלה:

מה מיוחד בתוכנית ה-MBA שלכם?

בתוכניות MBA רבות יש מרצים מעולים, תוכן אקדמי חזק ורשת בוגרים גדולה. כל זה נכון גם לגבי פוקואה, אבל אני מאמינה שמה שמייחד אותנו זו התרבות שלנו והקהילה. זה לא רק מה שאתה עושה כסטודנט במסגרת האקדמית, זה גם מערכות היחסים שאתה מפתח, רשת הקשרים שאתה יוצר וההזדמנויות שאתה מנצל בזמן לימוד התואר. סטודנטים לא באים לכאן רק כדי לעשות MBA, הם באים להיות חלק מהתרבות וזה מה שמייחד את התוכנית.

האם חלו לאחרונה שינויים בתוכנית או בתהליך הקבלה?

מגפת הקורונה שינתה את האופן בו פועלת התוכנית ואת הדרך ליצור קשר עם מועמדים. אנחנו מארחים יותר אירועים באופן וירטואלי ואנחנו מתכוננים לפתיחת תוכנית חדשה בספטמבר 2020.

איך השפיעה מגפת הקורונה על ביה"ס שלכם?

למזלנו יש לנו כמה מטובי המומחים בעולם בתחום הבריאות והם מייעצים לנו איך לקבל החלטות ברמת האוניברסיטה. ביצענו מספר צעדים כדי להבטיח את בריאות הסטודנטים וצוות ההוראה, כל האירועים מתקיימים אונליין. כאשר יגיעו הסטודנטים לפתיחת תוכנית הלימודים הבאה אנחנו נמשיך לעקוב אחר המצב הבריאותי ונקיים ריחוק חברתי כנדרש.

מה תוכלי לספר לנו על האוירה בביה"ס, על היחסים בין הסטודנטים ובינם לבין המרצים?

התרבות בפוקואה היא מאוד שיתופית, יש לנו אוכלוסיית סטודנטים מגוונת עם כמעט 40% סטודנטים זרים. יש תחושה חזקה של אחווה בשילוב עם ציפיות לביצועים אקדמיים גבוהים. הסטודנטים מבינים שחבריהם לכיתה דוחפים אותם להצטיין ולהצליח. צוות ההוראה מאוד מחובר לסטודנטים ורוצה שהם יצליחו. המרצים הם מומחים בתחומם והם מזמינים אישים בולטים מעולם העסקים כמרצים אורחים בתוכנית. יש אוירה של אמון וכבוד בין הסטודנטים למרצים. במהלך שנת הלימודים ישנם מספר אירועים ופעילויות בהשתתפות כל חברי הקהילה של פוקואה.

בביה"ס יש לנו מעל 50 ארגוני סטודנטים, והסטודנטים מעורבים באופן פעיל בקהילת ביה"ס וגם בקהילות של דורהאם, העיר בה ממוקם ביה"ס. פוקואה ייסד מספר שותפויות עם חברות מקומיות ועמותות המאפשרים לסטודנטים להתנדב בעיר.

מה תוכלי לספר לנו על האיזור בו ממוקם ביה"ס?

העיר דורהאם בצפון קרוליינה מאוד מגוונת עם ערבוב של תרבויות שונות. אוכלוסיית העיר מונה 275,000 איש ויש הרבה מה לעשות בעיר. יש מסעדות רבות, שבילי הליכה, הופעות, פסטיבלים ואירועי ספורט. בעיר יש גם שדה תעופה שממוקם כ-25 דקות נסיעה מהקמפוס.

מה לגבי הזדמנויות תעסוקה והתמחויות קיץ המוצעות לסטודנטים שלכם?

סטודנטים בשנה הראשונה עובדים ישירות מול מרכז הקריירה כדי למצוא התמחויות קיץ או עבודה לאחר התואר. בשנה שעברה סטודנטים שלנו מצאו עבודות ב-59 חברות שונות, כאשר ארבעת תחומי התעסוקה המובילים היו שירותים פיננסים, יעוץ, בריאות ושיווק.

מה אתם מחפשים במועמד? איזה סוג מועמד יתאים לביה"ס שלכם?

סטודנט אידאלי בפוקואה הוא אחד שמבין את הערך והחשיבות של עבודת צוות, מישהו שיש לו כישורים מגוונים ומוכן לצאת מאיזור הנוחות ולאתגר את עצמו ואת האחרים סביבו כדי להשתפר. אנחנו מחפשים מועמדים שמבינים את הערך של תואר MBA, שיש להם מטרות קריירה ברורות ומעריכים גיוון. מועמדים מצליחים הם גם בעלי אינטליגנציה, אמפתיה והגינות.

מה העצה הכי חשובה שאת יכולה לתת למועמדים?

הכירו את הסיפור שלכם! ועדת הקבלה רוצה לדעת מה הערך שתוכלו להוסיף לתוכנית שלנו. אתם צריכים לדבר על חוויות מהעבר, על האיזורים בהם אתם רוצים לצמוח ואיך אתם רוצים להשפיע. עליכם להסביר מדוע אתם רוצים תואר MBA ולמה עכשיו זה הזמן הכי מתאים לכך. בנוסף עליכם להסביר מדוע התוכנית שלנו מתאימה לכם ואיך התוכנית תפיק תועלת מכך שתלמדו בה.

מה לא לעשות בתהליך הקבלה?

אל תאיצו בתהליך! קחו את הזמן לבצע מחקר על תוכניות שונות וזהו את התכונות הרצויות בתוכנית שבה אתם רוצים ללמוד. חשוב שתבינו את כל ההיבטים בתוכנית כדי לקבוע אם היא מתאימה לכם. דברו עם סטודנטים ובוגרים, השתתפו באירועים שמארגנת התוכנית וצרו קשר עם ועדת הקבלה. בנוסף, קחו את הזמן כדי לכתוב אפליקיישן תחרותי. כל אפליקיישן עומד בפני עצמו ולכן מומלץ לגשת לכל אפליקיישן בגישה שונה. אל תכתבו חיבורים גנריים – התאימו את החיבורים לביה"ס וענו על השאלות שהאפליקיישן שואל.

האם שווה להגיש מועמדות בסיבובים מאוחרים?

מועמדים יכולים להגיש מועמדות בכל סיבוב, אבל אני ממליצה למועמדים בינ"ל לא לחכות מעבר לסיבוב השני כדי להשאיר זמן להשגת ויזה.

מה החשיבות של ציון ה-GMAT בתהליך הקבלה? איזה ציון מינימום אתם מחפשים?

אין לנו ציון מינימום נדרש, ואנחנו מפרסמים נתונים על הציונים של הסטודנטים באתר.

יש עוד משהו שהמועמדים שלנו צריכים לדעת לגבי תהליך הקבלה?

תהליך הקבלה הוא הוליסטי וכל המרכיבים נשקלים באופן שווה.

יש לך טיפים למועמדים ישראלים?

אני ממליצה להם ליצור קשר איתנו ועם סטודנטים ובוגרים כדי ללמוד על ביה"ס. יש אירועים וירטואלים ומידע רב באתר שלנו שיסייעו לכם ללמוד על התוכנית שלנו ועל התרבות בפוקואה.

תוכלי לספר לנו על מלגות וסיוע כלכלי בביה"ס שלכם?

כל מועמד שמתקבל לתוכנית נשקל אוטומטית עבור מלגת מצויינות ולא צריך להגיש אפליקיישן נפרד עבורה. מלגות יוצעו למועמדים תחרותיים יחד עם הודעות הקבלה לתוכנית.

מה תוכלי לספר לנו לגבי בני/בנות הזוג של הסטודנטים מבחינת אפשרויות תעסוקה ודרישות הויזה?

יש לנו מועדון בביה"ס עבור בני זוג של הסטודנטים שתומך בהם ומציע משאבים רבים כדי לסייע להם להתמודד עם צרכיהם. משרד הקריירה שלנו מייעץ גם לבני הזוג שיכולים לעבוד בארה"ב.

 

בואו לפגוש את דיוק ועוד 20 בתי ספר מהמובילים בעולם בכנס ה-MBA הגדול בישראל שיערך השנה ב-22.7 באופן וירטואלי. לפרטים והרשמה