IE הוא אחד מבתי הספר למנהל עסקים המובילים באירופה, ובכל שנה מספר מועמדים ישראלים מגישים מועמדות לתוכנית ה-MBA שלו. ארינגו קיימה ראיון עם Beatriz Bagaces Serrano ממשרד הקבלה של תוכנית ה-MBA, שסיפרה לנו קצת על התוכנית, ביה"ס ותהליך הקבלה:

מה מיוחד בתוכנית ה-MBA שלכם? מה מבדיל אותה מתוכניות אחרות?

תוכנית ה- International MBA ב-IE מאפשרת לסטודנט לבנות את מסלול הלימודים שלו ולעבור אותו ביחד עם סטודנטים מכל העולם. זוהי תוכנית הדגל של ביה"ס, בה תוכלו ללמוד תובנות מהעולם האמיתי ולקבל חזון עסקי מקיף. ניתן ללמוד בתוכנית באנגלית או במסלול דו-לשוני (ביחד עם ספרדית), והיא משלבת קורסי ליבה חדשניים עם שיעורי מעבדה פרקטיים. עד 45% מתוכן הלימוד תלוי בסטודנט בזכות 10 התמחויות מהן ניתן לבחור. נציגי התוכנית ונציגי משרד הקריירה מסייעים לסטודנטים לבחור את ההתמחות שלהם על בסיס מטרות הקריירה שלהם.

בנוסף, סגנון הלימוד בתוכנית לא מתמקד רק בתיאוריה, והשיעורים מתבססים של מתודולוגיות פרקטיות, ניתוח קייסים ופרויקטים קבוצתיים אינטראקטיביים. אנחנו מציעים אופציות מגוונות עבור תקופת ה"מעבדה" (סמסטר אינטנסיבי על עבודה על פרויקטים עסקיים) וכך יכולים הסטודנטים ליישם מיידית את מה שלמדו בתוכנית בהקשר מציאותי. בתוכנית יש הרכב סטודנטים מגוון, לא רק מבחינת ארצות המוצא אלא גם מבחינת הרקע האקדמי והתעסוקתי שלהם. בתוכנית לומדים סטודנטים מיותר מ-75 מדינות, ורשת הבוגרים כוללת 160 מדינות.

המיקום של ביה"ס בלב מדריד הוא בחירה נהדרת כדי לבלות בו שנה. בנוסף למזג האויר המצוין והתרבות העשירה, מדריד היא עיר מפתח בעולם העסקים האירופי ויש בה חברות גדולות המחפשות לגייס את בוגרי התוכנית.

האם היו לאחרונה שינויים בתהליך הקבלה שלכם?

כדי לשמור על כולם בריאים ובטוחים, ישמנו תהליך קבלה שכולו אונליין. בחינת הקבלה שלנו (שיכולה להחליף את ה-GMAT), ה- IE Global Admissions Test, יכולה להתבצע אונליין מכל מקום בעולם. לגבי ציונים ממבחני אנגלית, בנוסף ל-  Toelf, Ielts, Pearsons Academic and Cambridge Advance אנחנו כרגע מקבלים גם את Duolingo language certifications שניתן לעשות אונליין, וראיונות הקבלה לתוכנית מתבצעים גם הם אונליין באמצעות פלטפורמות שיחות וידאו כגון זום או סקייפ.

בנוסף לכך שילבנו "למידה נוזלית" (Liquid Learning), חוויה למידה אינטראקטיבית המשלבת למידה פיזית ודיגיטלית, כל שהסטודנטים יכולים ללמוד מכל מקום.

חידוש נוסף הוא תוכנית חדשה בשם Transformational Leadership Program, בה סטודנטים יכולים לרכוש כישורים נדרשים עבור מנהיגים במאה ה-21. התוכנית כוללת שיעורים רגילים לאורך השנה וכוללת אימון אישי כדי לסייע לכל סטודנט לממש את הפוטנציאל המקסימלי שלו כמנהיג עתידי בעולם העסקי. המטרה של IE היא להבטיח שבוגרינו ישלבו soft skills  עם hard skills.

לסיום, התוכנית כוללת אופציה להאריך אותה לתקופה של 15 חודשים, באמצעות למידה של קורסי בחירה נוספים ביחד עם מחזור 2021, או למידה בחו"ל לאחר סיום התואר. הדבר מאפשר לסטודנטים לחזק את החוויה האישית שלהם ולבלות זמן נוסף בקמפוס. בנוסף לחיזוק קורות החיים שלכם בקורסים נוספים וכישורים נוספים, הדבר יאפשר לכם לפגוש מחזור נוסף של סטודנטים ולהרחיב את רשת הקשרים המקצועית שלכם.

תוכלי לספר לנו על האוירה בביה"ס? על היחסים בין הסטודנטים ובינם לבין המרצים? מה עושים הסטודנטים בזמן הפנוי?

הלימודים בתוכנית הם חוויה אקדמית אינטנסיבית, והסטודנטים נדרשים לבלות זמן רב ביחד. חברויות נוצרות מהר, והסטודנטים מוצאים איזון בין הלימודים לפעילויות חברתיות. חלק גדול מתוכנית הלימודים מתבצע בקבוצות, וישנה אוירה של תמיכה ושיתוף עם מעט תחרותיות – עבודה עם סטודנטים כל כך מוכשרים גורמת לכל אחד להתאמץ יותר כדי להיות ברמה שלהם.

המרצים ב-IE הם לא רק מורים, אלא גם אנשי מקצוע עם נסיון רב בעבודה בפירמות גדולות או חברות משלהם. סטודנטים יכולים לגשת למרצים לאחר השיעור ולהכיר אותם באופן אישי.

תוכלי לספר לנו על האיזור בו נמצא ביה"ס?

הקמפוס המרכזי של תוכנית IMBA נמצא במרכז מדריד, בשכונה שנקראת Barrio de Salamanca. זהו איזור מגורים ומסחר הסמוך לשדרה המרכזית של העיר, עורק החיים של מדריד. אחד הפארקים המרהיבים של העיר, El Retiro, נמצא במרחק הליכה קצר מהקמפוס. בנוסף אנחנו מתכננים לפתוח בקרוב קמפוס באיזור העסקים העיקרי של העיר בו ממוקמות כמה מהחברות המובילות. שני האיזורים מקושרים היטב ללב העסקי והתרבותי של מדריד. הקמפוס השלישי של IE נמצא בסגוביה, עיירה מקסימה במרחק של 45 ממדריד, שם מתקיימים רוב הלימודים בתוכניות לתואר ראשון.

מה לגבי הזדמנויות תעסוקה והתמחויות קיץ לסטודנטים בביה"ס שלכם?

מעל 90% מהבוגרים מוצאים עבודה תוך 3 חודשים מסיום התואר. הם משתלבים בחברות במגוון מקומות, תפקידים ותעשיות, החל ממימון, עבודה בחברות בינ"ל גדולות ועד מלכ"רים וחברות סטארט-אפ. המוניטין העולמי של IE מסייע לבוגרינו במציאת עבודה.

אחת ההזדמנויות היחודיות עבור הסטודנטים בתוכנית ה-IMBA היא מציאת התמחות מקצועית של 7-9 שבועות כחלק מהתואר. מחלקת הקריירה מעורבת מאוד בתוכנית ה-IMBA, ומאחר וזו תוכנית לימודים של שנה אחת אנחנו מוודאים שהסטודנטים מפתחים את הכישורים והפרופילים המקצועיים שלהם כדי שיוכלו למצוא עבודה. מחלקת הקריירה מספקת לסטודנטים יעוץ קריירה, כנסים, מצגות של חברות וסדנאות.

איזה סוג של מועמדים ביה"ס מחפש? מי יתאים במיוחד לתוכנית שלכם?

IE מחפשים אנשים בעלי מוטיבציה לשנות את הקהילה והקריירה שלהם. אנחנו רוצים אנשים שחושבים מחוץ לקופסא ופתוחים לחוויות ורעיונות חדשים. החינוך חייב להיות דינמי כדי לעמוד בקצב של עולם העסקים, ולכן אנו מחפשים אנשים שמוכנים לאתגר הזה.

סטודנט שיתאים לתוכנית ויהנה בתוכנית הוא אדם בעל ראש פתוח, מוטיבציה ויצירתיות. הסטודנטים נדרשים לרמה גבוהה של מצוינות אקדמית, וכן מצופה מהם לתת ערך מוסף לעמיתיהם לתוכנית על בסיס הרקע שלהם.

האם יש משהו שהמועמדים שלנו צריכים לדעת לגבי תהליך הקבלה לתוכנית שלכם?

זכרו כי מדובר בתהליך קבלה כולל שבו אנו מעריכים את הפרופיל השלם שלכם. ציוני מבחנים, ציוני תואר ראשון, תעודות נוספות ורקע תעסוקתי חזק הם דברים מאוד חשובים. אנו דורשים לפחות 3 שנים של נסיון תעסוקתי, וכן ציוני תאר ראשון טובים וציון טוב בבחינת הקבלה. בנוסף, המועמד צריך להכיר היטב את התוכנית שלנו ולדעת איך היא יכולה לקדם את הקריירה שלו. סטודנט מסיים את התוכנית שלנו כשהוא בקי ביסודות עולם העסקים, עם כישורים בין-אישיים ואינטליגנציה תרבותית שיסייעו לו לנווט בעולם המורכב של העסקים הבינ"ל. בנוסף יהיו לו יסודות של חשיבה יזמית בהם יוכל להשתמש כדי להביא שינוי משמעותי לעולם התאגידי או ליוזמה חדשה. מאחר והתוכנית שלנו גמישה, חשבו כיצד תוכלו להשתמש בגמישות הזו כדי להגשים את הצרכים שלכם, ומדוע אתם חושבים שאתם סוכנים של שינוי וחדשנות.

האם יש לך טיפים למועמדים ישראלים ששוקלים ללמוד בביה"ס שלכם?

אנו מעודדים את המועמדים שלנו ליצור קשר עם בוגרים ישראלים כדי לקבל מידע ממקור ראשון על הגישה של IE, וכדי שיחברו אותם עם בוגרים מקומיים של ביה"ס. בנוסף, חשוב להתחיל את תהליך הקבלה מוקדם כדי שיהיה לכם מספיק זמן להכין את כל המסמכים הדרושים, כולל ויזה וגליונות ציונים.

תוכלו "לפגוש" את נציגי IE בכנס MBA FAIR שיערך השנה באופן וירטואלי ב-22.7. לפרטים והרשמה