שיקגו בות' הוא אחד מבתי הספר למנהל עסקים המובילים בארה"ב ובעולם. ארינגו קיימה ראיון קצר עם קים אפס ממשרד הקבלה בתוכנית ה-MBA של בות', שסיפרה לנו על התוכנית, ביה"ס ותהליך הקבלה:

 

מה מיוחד בתוכנית ה-MBA שלכם? מה מבדיל אותה מתוכניות אחרות?

התוכנית המיוחדת של שיקגו בות' מורכבת מחומר לימוד גמיש, קהילה תומכת וגישה ללימוד מנהל עסקים שמתמקדת במידע.

איך השפיעה מגפת הקורונה על תהליך הקבלה לתוכנית שלכם? האם יש משהו שהמועמדים צריכים לדעת?

תהליך הקבלה שלנו לא השתנה עקב מגפת הקורונה. המגפה דחפה את העולם לחשוב מחדש על הדרכים בהן אנחנו מתקשרים אחד עם השני תוך שמירה על מרחק. מועמדים צריכים לצפות לכך שאירועים יערכו באופן וירטואלי כדי לשמור על הבריאות של כולם, אך עדיין תהיה להם האפשרות לתקשר עם צוות ביה"ס, סטודנטים ובוגרים.

תוכלי לספר לנו קצת על הזדמנויות לפיתוח מנהיגות בתוכנית שלכם?

חלק חשוב מתכנית הלימוד בשיקגו הוא תוכנית פיתוח מנהיגות אפקטיבית – "LEAD".  תוכנית זו מספקת לסטודנטים הזדמנות לפתח ולהבין לעומק את סגנון המנהיגות שלהם בתחילת לימודי ה-MBA. פרט לתוכנית זו סטודנטים יכולים ללמוד בקורסים נוספים לפיתוח מנהיגות, למלא משרות הנהגה בקבוצות סטודנטים ובתוכניות של המחלקה.

איך יכולים המועמדים להכיר את תרבות הסטודנטים של בות'?

אנחנו ממליצים למועמדים ליצור קשר עם סטודנטים בביה"ס כדי לשמוע על התרבות היחודית של בות' באמצעות הכלי ליצירת קשר עם סטודנט או ע"י קריאת הבלוג חוויית בות'.

תוכלי לספר לנו על האיזור בו ממוקם ביה"ס?

ביה"ס ממוקם בעיר שיקגו, כאשר לימודי תוכנית ה-Full time MBA  מתקיימים במרכז הרפר בקמפוס שבהייד פארק.

מה לגבי הזדמנויות תעסוקה והתמחויות קיץ לסטודנטים?

לסטודנטים יש מספר התמחויות והזדמנויות תעסוקה בהישג יד! לפרטים נוספים תוכלו לקרוא את דוח התעסוקה שלנו כאן. הדוח מפרט נתוני תעסוקה של בוגרי התוכנית שלנו.

מה אתם מחפשים במועמד? איזה סוג מועמד יהנה במיוחד מהתוכנית שלכם? מי יתאים לתוכנית שלכם?

אנו מחפשים מועמדים שרוצים לשגשג באוירה מאתגרת, עם סקרנות אינטלקטואלית, שמעריכים נקודות השקפה מגוונות. הרקע האישי והתעסוקתי שלהם תורם לקהילה שלנו שתומכת בחבריה ודוחפת אותם להיות במיטבם.

מה תוכלי לייעץ למועמדים שרוצים להגיש מועמדות לתוכנית שלכם?

אני ממליצה להם להשקיע זמן בלמידה על התוכנית, על האוירה והקהילה שלנו. מומלץ ליצור קשר עם סטודנטים ובוגרים כדי לשמוע השקפות שונות שיסייעו לכם להבין איך התוכנית תסייע לכם להגשים את מטרותיכם.

מה החשיבות של ה-GMAT בתהליך הקבלה? מה ציון המינימום שאתם מחפשים?

כשאנחנו מעריכים מועמד, אנחנו נוקטים בגישה הוליסטית ומשקללים את כל מרכיבי האפליקיישן. אין ציון מינימום נדרש במבחני ה-GMAT וה-GRE. שיקגו מפרסמים את טווח הציונים של הסטודנטים שלנו כדי להראות שאנחנו לא מתחשבים רק בציונים אלא בכל המרכיבים. כאן ניתן לראות את נתוני הסטודנטים של מחזור 2021.

תוכלי לספר לנו על מלגות שאתם מציעים לסטודנטים בתוכנית שלכם?

רוב הסטודנטים שלנו מממנים את התואר באמצעות הלוואות, אותם הם מחזירים במהלך 10 שנים מסיום התואר. אנחנו מציעים מלגות מבוססות כישורים, ואני ממליצה לכולם לחקור מקורות מימון חיצוניים כגון עמותות ותאגידים.

בואו לפגוש את שיקגו ועוד 20 בתי ספר מהמובילים בעולם בכנס הMBA הגדול בישראל שיערך השנה באופן וירטואלי ב-22.7. לפרטים והרשמה