בשבועות הקרובים נביא כאן מספר ראיונות שקיימה ארינגו עם ישראלים בוגרי MBA מ-LBS, במטרה לשפר את ההיכרות של מועמדים פוטנציאליים עם תוכנית ה-MBA של LBS ובעיקר כדי להבין את תרומתה לקריירה שלהם.

והיום – אורל השמתייה:

איפה התמחית בקיץ?
Taboola, London Office
טאבולה היא חברה ישראלית/אמריקאית, שבמהלך הקיץ שעבר השיקה פעילות באירופה. אני עשיתי עבורם את כל עבודת ההקמה: פתיחת חברה, מציאת משרדים ונושאי שירותים, גיוס אנשים וכו'.

האם השם של התוכנית נתן לך יתרון כלשהו מול מעסיקים?
כן. הברנד מוערך מאוד בקרב מעסיקים באירופה בכלל ובלונדון בפרט.

האם התוכנית מוערכת במיוחד בקרב מעסיקים מסויימים?
אני מניחה שיש יותר משקל לתוכנית בקרב חברות ייעוץ וארגונים פיננסיים (למרות שלא התראיינתי לארגונים כאלה).

האם מעסיקים חשובים בחו"ל גייסו ישראלים מהתוכנית? תוכלי לתת שתי דוגמאות ספציפיות לתפקידים ומשכורות?
מהשנה שלנו יש ישראלים ברשימה מכובדת מאוד של חברות: גוגל, של, אמאזון, מקינזי, ביסיגי, טלפוניקה, HSBC. מבחינת שכר, על אף שהתמחיתי בסטארטאפ, השכר היה תחרותי מאוד (יותר מהשכר הממוצע להתמחות, שהוא 1000 פאונד לשבוע).

איך התמודדת עם נושא הויזה?
בקיץ לא היתה בעיה, מותר לעבוד באנגליה במהלך חופשת הקיץ עם הויזת סטודנט. עכשיו אני עובדת משרה מלאה בוונגה, והם הספונסר שלי לויזה.

האם הקריירה שלך השתנתה מאז שנכנסת לתוכנית?
מאוד. קודם כל, לפני התוכנית עבדתי כעורכת דין, וחלק מהמטרה היתה לעשות שינוי קריירה. מעבר לזה, לפני שנכנסתי לתוכנית חשבתי שאני מעדיפה לעבוד בחברות גדולות ודרך התמחות הקיץ גיליתי את עולם הסטרטאפים ושאני מעדיפה את הסביבה הזו הרבה יותר.

האם התוכנית תרמה לקשרים שלך? אם כן, איך?
התוכנית תרמה מאוד לקשרים שלי, בשתי רמות. פעם אחת ברמת הקשרים הבינלאומיים – בשל הוורסטיליות הרבה של המשתתפים בתוכנית, בסיומה אני יכולה לומר בלב שלם שיש לי קשרים פשוט בכל מקום בעולם. פעם שניה ברמה של הרשת הישראלית – הרשת של הבוגרים הישראלים משמעותית מאוד במיוחד אם מתכננים קריירה בארץ בטווח הארוך (וגם את המשרה שלי בסיום התואר סגרתי דרך בוגר ישראלי של התוכנית).

האם משרד ההשמה של התוכנית תרם לגיוס שלך לעבודה?
לא באופן ישיר (סגרתי את ההתמחות ואת המשרה אחרי התואר לא דרכם), אבל כן באופן עקיף: ייעוץ קריירה, עזרה בכתיבת קורות חיים, סדנאות הכנה לראיונות, ירידי גיוס.

מה אהבת בתוכנית?
את הגלובליות והגיוון. אנשים מכל העולם, מרקעים מאוד מאוד שונים. נותן לך הזדמנות לשמוע ולראות נקודות מבט מאוד שונות על מגוון רחב של סוגיות. וכמובן חברים לכל החיים.

למי התוכנית מתאימה במיוחד?
למי שמחפש קריירה במגזר העסקי באירופה.

תוכל לתת טיפ למנסים להתקבל לתוכנית?
לעשות מחקר מקיף על התוכנית מראש ולדבר עם כמה שיותר בוגרים (ישראלים ולא ישראלים) כדי להבין שבאמת יש התאמה.

 

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)