UCLA אנדרסון הוא אחד מבתי הספר המובילים למנהל עסקים בארה"ב. לקראת כנס ה-MBA הגדול שהתקיים בחודש שעבר, ארינגו קיימה ראיון קצר עם ראש ועדת הקבלה כדי ללמוד על ביה"ס ותוכנית ה-MBA שלו:

מה מבדיל את התוכנית של UCLA מתוכניות MBA אחרות?

אנחנו מאמינים שיש 4 דברים שמייחדים אותנו:

1. הכנה לקריירה – יש לנו את אחד ממרכזי הקריירה הטובים ביותר שמוצא התמחות ל-100% מהסטודנטים. מעל 50% מהבוגרים הולכים לקריירה בתחומי הטכנולוגיה או היעוץ.

2. תרבות שיתופית – התרבות באנדרסון שיתופית והסטודנטים תומכים אחד בשני מחוץ לכיתה.

3. המיקום בלוס אנג'לס – בעיר יש מאות אלפי חברות בכל התחומים והגדלים. המיקום שלנו מאפשר לסטודנטים למצוא מספר התמחויות במהלך התואר.

4. הכנה אקדמית – תוכנית הלימודים שלנו כוללת מעל 115 קורסי בחירה ו-15 התמחויות, מה שנותן גמישות לסטודנטים שיכולים להתאים את תוכנית הלימוד שלהם לתחומי העניין ומטרות הקריירה שלהם. בנוסף, לתוכנית ה-MBA שלנו יש הסמכת STEM.

באילו תחומי קריירה משתלבים בוגרי UCLA? מהן החברות הבולטות בגיוס הבוגרים? 

הבוגרים שלנו משתלבים במגוון תחומים, 30% מהם הולכים לקריירה בתחום הטכנולוגיה ו-20% ליעוץ. החברות הבולטות בגיוס הבוגרים שלנו הן אמזון, גוגל, BCG, ביין ו-EY. בוגרים ישראלים שלנו השתלבו בחברות הנ"ל וגם ב- Intel, Cisco, Autodesk, Paramount Pictures, Amgen, Sony Pictures, Danaher,. תוכלו לקרוא את דוח הקריירה שלנו כאן.

מה היתרון של המיקום בלוס אנג'לס?

המיקום שלנו בלב לוס אנג'לס הוא חת מנקודות החוזק של אנדרסון. הכלכלה המגוונת של איזור דרום קליפורניה כוללת כמעט כל תחום בתעשיה וחברות מכל הסוגים והגדלים, מה שנותן לסטודנטים אפשרויות תעסוקה רבות. בעיר נמצא גם אחד המרכזים החשובים של חברות טכנלוגיות – חוף הסיליקון – בו ניתן למצוא חברות סטארט-אפ רבות וגם חברות גדולות כמו גוגל ופייסבוק. בזכות המיקום שלנו, מומחים מכל התעשיות יכולים לבוא לקמפוס ולתת הרצאות אורח בהן הם חולקים נסיון מהעולם האמיתי. העיר מתאפיינת גם במזג אויר נעים ושלל פעילויות בחוץ, הרים וחופים. בעיר יש גם קהילה יהודית חזקה וכן את האוכלוסיה הישראלית השניה בגודלה בין הערים בארה"ב, מה שנותן לסטודנטים הישראלים שלנו אפשרויות חברתיות רבות.

איך הקמפוס שלכם?

ביה"ס אנדרסון ממוקם בלב הקמפוס של UCLA, עם גישה נוחה לכל מה שלאוניברסיטה יש להציע, כולל אפשרות ללמוד חלק מקורסי הבחירה בתוכניות אחרות, איגוד סטודנטים גדול עם שפע מסעדות, מוזיאונים ופינות ירוקות. הקומפלקס של אנדרסון מורכב משישה בניינים המקיפים חצר בה הסטודנטים נפגשים, אוכלים צהריים ומשתתפים באירועי נטוורקינג.

מה אתם מחפשים במועמד אידאלי?

תהליך הקבלה שלנו הוא הוליסטי, ואנחנו מנסים לקבל תמונה מלאה של המועמד, המטרות שלו והיכולת שלו להשתלב אצלנו. אנו בוחנים ארבע נקודות עיקריות:

• פוטנציאל קריירה – עד כמה אתה מוכן להגשים את המטרות שלך והאם הצלחת לשכנע אותנו שהן אפשריות? באפליקיישן שלך אנחנו רוצים לראות איך הקריירה לך מתקדמת, את הכישורים שלך ומטרותיך לעתיד.

• פוטנציאל אקדמי – כדי להבטיח שתוכל להצליח בתוכנית הלימודים האינטנסיבית שלנו, אנחנו מביאים בחשבון את ציוני התואר הראשון שלך, ציוני ה-GMAT/GRE וה-TOEFL/IELTS. אין לנו דרישות מינימום לגבי הציונים הללו.

• פוטנציאל להיות מעורב – אנחנו מסתכלים על המעורבות והמנהיגות שלך במהלך לימודי התואר הראשון, בעבודה ובקהילה, כדי להבין האם תוכל להיות חבר פעיל בקהילה של UCLA/

• התאמה – אנחנו מחפשים מועמדים שהערכים שלהם מתאימים לערכי התוכנית ושישגשגו בקהילה שלנו. הסטודנטים אצלנו חולקים איכויות בסיסיות כמנהיגים עתידיים עם רצון לחלוק בהצלחה, לחשוב ללא פחד ולהוביל שינוי.

איזה שירותים ותמיכה מציע משרד הקריירה שלכם?

משרד הקריירה של אנדרסון יכול לסייע לכם להשיג את מטרותיך המקצועיות, והוא מציע מספר משאבים:

• יעוץ קריירה אישי – יועצי קריירה עם נסיון בתעשיה מדריכים סטודנטים בפגישות אחד על אחד, עם ממוצע של 40 שעות של יעוץ קריירה אישי.

• סדרת קורסים בנושא קריירה – הקורסים משולבים בתוכנית הלימודים ועוסקים בכתיבת קורות חיים, נטוורקינג, ראיונות קבלה וניהול מו"מ כדי להכין את הסטודנטים לשלב חיפוש העבודה.

• התנסות מעשית – לסטודנטים יש הזדמנויות לבקר ב-120 חברות במעל 20 ערים כדי ללמוד מקרוב איך הן עובדות וליצור קשרים עם מנהלים ורכזי גיוס.

• גיוס בקמפוס ופורטל משרות – מעל 150 חברות מגיעות לקמפוס כדי לגייס את הבוגרים שלנו. האתר הפנימי שלנו מציע מעל 1000 משרות בלעדיות ומדריכי קריירה.

האם חלו לאחרונה שינויים בתהליך הקבלה שלכם?

אנחנו יוצרים תמונה מלאה של כל מועמד באמצעות תהליך האפליקיישן – הקריירה שלו, הפעילויות, הרקע האקדמי, התאמה תרבותית והמטרות המקצועיות שלו. השנה תהיה לנו רק שאלת חיבור אחת:

How have events of the past year influenced the impact you would like to make in your community, career, or both? (250 words maximum)

אנחנו מעוניינים לשמוע על אירוע שהשפיע עליך בחייך האישיים או המקצועיים, או בחברה באופן כללי, וסקרנים לגבי הדרכים בהן אתה מתכנן להטביע את חותמך. האפליקיישן שלנו ייפתח ב-1 באוגוסט.

האם אתם מציעים מלגות ואיך אפשר לקבל אותן?

אנדרסון מציע מעל 16 מיליון דולר במלגות בכל שנה, שסכומן נע בין 20,000$ למלגה מלאה. המלגות מבוססות על חוזק האפליקיישן שלך, ולכן אין צורך להגיש בקשה נפרדת למלגה – מועמדותך למלגה היא אוטומטית. יש גם הלוואות לסטודנטים זרים, עם ובלי ערבים. משרד הסיוע הכלכלי שלנו פתוח ליעוץ אישי עבור מועמדים – כדי לקבוע פגישה ניתן לשלוח מייל למשרד הקבלה.

מהי העצה הכי חשובה שתוכל לתת למועמדים?

עשו שיעורי בית – על עצמך ועל ביה"ס. שאלו את עצמכם 3 שאלות:

• למה אני רוצה לעשות MBA?

• למה עכשיו זה הזמן הנכון עבורי?

• למה אנדרסון מתאים לך?

השאלות הללו אמורות לעזור לך לספר את הסיפור שלך באפליקיישן ולהראות לנו מי אתה, מהן המטרות שלך ואיך אתה חושב ש-MBA מאנדרסון יעזור לך להשיג אותן. אנו מבינים שתוכניות עלולות להשתנות, אבל אנחנו רוצים לראות שאתה יכול להתמקד ולבנות תוכנית להגשמת המטרות שלך.

מה אני יכול לעשות כדי ללמוד על תוכנית ה-MBA של אנדרסון?

אנחנו מציעים אירועים וירטואלים והזדמנויות ללמוד על התוכנית שלנו במספר דרכים:

• צור קשר עם סטודנטים – הסטודנטים שלנו ישמחו לענות לשאלות שלכם על התוכנית. ניתן להצטרף לצ'אט וירטואלי או ליצור איתם קשר בכל פעם שיש לך שאלה.

• השתתף באירוע וירטואלי – במהלך הקיץ התוכנית שלנו מארחת מספר אירועים שיאפשרו לכם ללמוד עלינו ועל מסלולי קריירה ספציפיים. בנוסף נארגן אירועים עבור סטודנטים ובוגרים מישראל.

• שאל את משרד הקבלה – עם יש לך שאלות על התוכנית או תהליך הקבלה, אל תהסס ליצור קשר דרך המייל mba.admissions@anderson.ucla.edu

יש לך טיפים ספציפיים למועמדים ישראלים?

הנה 3 טיפים עבור מועמדים ישראלים ששוקלים להגיש לתוכנית שלנו:

• ספרו על הנסיון הצבאי שלכם כחלק מהקריירה שלכם. אנחנו מעריכים את הנסיון הזה ואת הפרספקטיבה היחודית שתביאו לכיתה.

• השתתפו באירוע של ועדת הקבלה עם מועמדים ישראלים. אנחנו מתכננים אירועים מיוחדים במהלך הקיץ עבור מועמדים ישראלים. עקבו אחר עמוד האירועים שלנו ומלאו את הטופס כדי שנודיע לכם על האירועים הקרובים.

• צרו קשר עם סטודנטים ישראלים בתוכנית שלנו, הם ישמחו לדבר איתכם ולספר לכם על אנדרסון. אם מוזמנים ליצור קשר עם מארק שיקרמן במייל mark.shikerman.2021@anderson.ucla.edu.