פוסט שהתפרסם אתמול בבלוג של ועדת הקבלה של הרוורד שופך אור על האופן בו מסתכלת ועדת הקבלה על ציוני ה-GMAT/GRE של המועמדים לתוכנית ה-MBA.
קודם כל מדגישים בהרוורד שהם מוכנים לקבל את שני המבחנים ואין להם כל העדפה, אולם מועמדים יצטרכו לבחור ביניהם ולא יוכלו להגיש גם ציון GMAT וגם ציון GRE. חובה להגיש ציון מאחד ממבחנים אלה, כאשר בעת הגשת האפליקיישן נדרש המועמד להכניס ציון לא רשמי, בעוד הציון הרשמי יכול להגיע לביה"ס אחרי הדדליין.
בנוסף, הרוורד פרסמו סטטיסטיקה לפיה מתוך 935 מועמדים שהתקבלו לתוכנית בשנה שעברה, 844 ניגשו עם ציון GMAT ורק 81 עם ציון GRE, כאשר 10 מועמדים ניגשו עם ציון בשני המבחנים.
מבחינת הציון, הרוורד מסתכלים פחות על הציון הכללי ויותר על המרכיבים השונים של המבחן בהקשר של פרופיל המועמד. לדוגמא, מהנדס עם רקע כמותי חזק לא צריך ציון גבוה בחלק הכמותי במבחן כדי להוכיח שהוא מסוגל להתמודד עם ההיבט הכמותי בתוכנית הלימודים בהרוורד, אולם מועמד אחר שאין לו רקע כמותי אקדמי או מקצועי יצטרך ציון גבוה בחלק הכמותי של המבחן כדי לאזן את הפרופיל שלו, בדיוק כמו שמועמד ללא 'רקע מילולי' (קריאה, כתיבה) יצטרך ציון גבוה בחלק המילולי של המבחן.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)