בוגרי MBA בדרך כלל משתלבים בעבודות מכניסות במגזר הפרטי ולכן מצליחים להחזיר את ההלוואות שלקחו למימון לימודיהם. לעומתם, בוגרים שמתכננים להשתלב במגזר הציבורי וה- non-profit יתקשו קצת יותר להחזיר את ההלוואות. ישנן מספר תוכניות הלוואות שאמורות לפתור בעיה זו:
למשל, סטודנטים בוורטון שמתחייבים לקריירה במגזר הציבורי או non-profit לאחר סיום לימודיהם יכולים לפנות לתוכנית ההלוואות של ג'ון בנדהיים ולבקש הלוואה אותה לא יידרשו להחזיר (loan forgiveness). התוכנית מעניקה הלוואה עד גובה של $10,000 לשנה למשך 5 שנים לאחר סיום הלימודים, ואין צורך להחזיר אותה. מקבלי ההלוואה חייבים לחדש אותה כל שנה ולספק עדכונים לגבי פעילותם.
גם בוגרי קלוג שמתכננים קריירה במגזר הציבורי יכולים לקבל הלוואה מתוכנית ההלוואות של משפחת קולינס למשך עד 10 שנים. גובה ההלוואה לכל בוגר נקבע לפי גובה משכורתו, משאבי המשפחה והתחייבויות כספיות אחרות שלו.
גם ביה"ס למנהל עסקים של סטנפורד מציע שתי תוכניות הלוואה נפרדות. הראשונה מעניקה הלוואה שאין צורך להחזירה לבוגרי MBA שמשתלבים במגזר הציבורי, והשניה מיועדת לבוגרים שאינם אזרחי ארה"ב ועובדים עבור ארגונים במדינות מתפתחות, ומעניקה להם עד $5000 לשנה כדי לשלם את חובותיהם על הלימודים למשך 3 שנים מסיום הלימודים.
בברקלי ישנה תוכנית מיוחדת (LRAP) שנועדה לסייע לסטודנטים שפונים לקריירה במגזר הציבורי או non-profit להחזיר את ההלוואות שלקחו למימון הלימודים, כדי לאפשר להם לבחור בכיוון הזה למרות המשכורות הנמוכות יותר בהשוואה למגזר הפרטי. התוכנית מעניקה למשתתפים בה מענקים על בסיס חצי שנתי, שמהווים החזר על תשלומים ששילמו הבוגרים לכיסוי הלוואותיהם.
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)