תהליך הקבלה ל-MBA מגיע כעת לשלבים הסופיים וכמעט כל הדדליינס חלפו. בתי הספר נערכים לשלב האחרון בתהליך האפליקיישן שהוא בדיקות רקע למועמדים שהתקבלו. תהליך אימות זה לא אמור להדאיג את רוב המועמדים מכיוון שבתי הספר אינם מחפשים לחקור אותם. הם רק רוצים לוודא שהמועמדים ייצגו במדויק את עצמם, את הרקע שלהם ואת הישגיהם.

בואו נראה מה בדיוק נעשה בבדיקות רקע. התהליך מאוד תלוי בבית הספר. חלק מבתי ספר המובילים יבדקו כל מועמד, חלקם עשויים לבחור באקראי אחוז מהמועמדים שהתקבלו, וחלקם חופרים לעומק רק כאשר הם מרגישים שמשהו לא מסתדר בפרטי האפליקיישן שהגיש המועמד. באופן כללי, בדיקות רקע כוללות אימות שהמועמד אכן למד באוניברסיטה לתואר ראשון (או לתארים מתקדמים), קיבל את הציונים הנקובים וקיבל את ציון ה-GMAT. זה גם נועד לבדוק את היסטוריית העבודה של המועמד, התפקידים, תאריכי התחלה וסיום, ומידע על הכנסה ובונוסים. לבסוף, בדיקות רקע כוללות פנייה לממליצים על מנת לאשר מחדש את תמיכתם. רוב בתי הספר משתמשים בחברות חיצוניות (כגון KROLL) עבור תהליך בדיקות הרקע.

הסיבות הנפוצות לדחיית מועמד שנכשל בבדיקת רקע:

  • פגמים אתיים
  • התנהגות מפוקפקת
  • הסתרה של פיטורים מהעבודה
  • העתקת חומרים / גניבה ספרותית
  • הסתרה של הרשעה פלילית

שקר או השמטת פרטים חשובים בכוונה הם מעשה הונאה שעלול לסכן את קבלת המועמד לתוכנית, למרות שפערים קלים כמו סטייה של חודש בעת רישום תאריכי העסקה וכו' עשויים שלא להוביל לצעדים קיצוניים כאלה. רוב בתי הספר נותנים למועמדים הזדמנות להסביר טעויות סבירות.

אם אינכם בטוחים אם להסביר משהו בבקשה שלכם, כנראה שכדאי לכם לעשות זאת. בדרך כלל אנו ממליצים למועמדים שלנו להיות כנים לגבי נושאים כמו ציונים נמוכים, פער בתעסוקה וכו'. זכרו שוועדת הקבלה מחפשת מעמד הטרוגני ואף אחד לא מושלם. למעשה, בדרך כלל אנו מציעים להפוך כישלונות לסיפור על שיפור עצמי ולמידה. אלה יכולים לסייע למועמדות שלכם אם תוכיחו כיצד הם הפכו אתכם לאנשים חכמים וצנועים יותר.

הדרך הטובה ביותר לעבור בהצלחה בדיקת רקע היא פשוט להיות כנים באפליקיישן שלכם ולא להשמיט שום דבר מתוך עצלות. אם לא הגזמתם או שיקרתם והסברתם היטב את הפגמים/פערים, אין לכם מה לדאוג – פשוט תישארו רגועים 😊.
למידע נוסף על קבלה לתוכניות ה-MBA המובילות והערכת סיכויים בחינם, צרו איתנו קשר עוד היום בכתובת: https://aringo.co.il/mba-process-registration