ארינגו ממשיכה בסדרת הראיונות עם חברי ועדות הקבלה של תוכניות ה-MBA המובילות, והיום אנחנו מביאים לכם ראיון עם חבר ועדת הקבלה של Cornell Tech MBA:

מה מיוחד ב- Cornell Tech MBA? מה מבדיל אותה מתוכניות MBA אחרות?

Cornell Tech MBA היא תוכנית תואר שני מואצת של 12 חודשים המשלבת בין ליבה של לימודי מנהל עסקים באמצעות קורסי בחירה של ביה"ס Johnson, עם תוכנית לימודים שנקראת "סטודיו" במסגרתה הסטודנטים עובדים בצוותים עם מהנדסים, מדענים, עורכי דין ומפתחי מוצר על אתגרים מהעולם האמיתי. הסטודנטים מתחילים את התוכנית עם 10 שבועות של לימודי קיץ בקמפוס של קורנל באית'קה, ולאחר מכן לומדים קורסים במהלך שנת הלימודים בקורנל טק, קמפוס ששם דגש על חינוך דיגיטלי ויזמות במנהטן.

האם חלו לאחרונה שינויים כלשהם בתוכנית Cornell Tech MBA או בתליך הקבלה?

קורנל טק מתכננים להוסיף כמה תוכניות חדשות בשנים הקרובות בשיתוף עם הטכניון בישראל. סטודנטים בתוכנית Cornell Tech MBA יוכלו ללמוד קורסי בחירה במגוון נושאים כגון health tech, מדע אורבני, בלוק צ'יין ועיבוד שפה טבעית. בנוסף יכול להיות שנכניס שינויים בתלהיך האפליקיישן, ביחוד בקשר לדרישת ה- Creativity Statement, אז חשוב לבדוק את האתר שלנו באוגוסט 2019 כדי להתעדכן.

מה תוכל לספר לנו על האוירה בביה"ס? היחסים בין הסטודנטים ובינם לבין המרצים? מה הסטודנטים עושים בזמנם הפנוי?

בגלל שלתוכנית Cornell Tech MBA יש אופי מהיר ומכוון קריירה, הסטודנטים מבלים את רוב זמנם בכיתה או בעבודה על פרויקטים בצוותי הסטודיו. בביה"ס יש אוירה של יזמות ושיתופיות. הסטודנטים וסגל ההוראה עובדים באוירה של משרד פתוח המאפשרת גישה נוחה להתייעצות ותמיכה. בזמנם הפנוי הסטודנטים משתתפים באירועים דרך ארגון הסטודנטים, במועדוני ספורט ופעילויות שונות כגון כנסים ואירועים חברתיים.

מה תוכל לספר לנו על האיזור בו ממוקם ביה"ס?

הקמפוס של קורנל טק הוא חסר תקדים – ממוקם ב- Roosevelt Island במנהטן בנהר המזרחי של ניו יורק. רוב הסטודנטים מתגוררים במגורים בקמפוס. מהמיקום של הקמפוס יש גישה נוחה המאפשרת ליהנות מכל מה שיש לניו יורק להציע. הקמפוס המרכזי של אוניברסיטת קורנל ממוקם באית'קה, והסטודנטים של Cornell Tech MBA מבלים את הקיץ בסביבה חברתית ואקדמית מגובשת, המוקפת באגמים ויקבים.

תוכל לספר לנו על הזדמנויות תעסוקה והתמחויות קיץ לסטודנטים בתוכנית?

מאז 2014, בוגרי Cornell Tech MBA זכו לשיעור תעסוקה של כמעט 100%. מאחר ומדובר בתוכנית מואצת של שנה, אין אפשרות להתמחות קיץ ומשרד התעסוקה שלנו שם דגש רק עם הזדמנויות תעסוקה לאחר התואר, ומחבר את הסטודנטים עם מעסיקים בתהליך מאוד אישי. כל שנה בין 10%-17% מהבוגרים מקימים חברת סטארט-אפ משלהם. אלה שמחפשים עבודה בתעשיה נוטים לקבל עבודות בתחומי הטכנולוגיה והיעוץ, בתפקידים כגון ניהול מוצר, שיווק דיגיטלי, מכירות ארגוניות, מדע נתונים ויעוץ.

איזה סוג של מועמדים מחפש ביה"ס? מי יהנה במיוחד מהתוכנית ויתאים לה?

התוכנית של Cornell Tech MBA מתאימה לאנשים עם רקע טכנולוגי או "אינטואיציה דיגיטלית" שמעוניינים לעבוד על טכנולוגיות חדשות כדי להשיג מטרות עסקיות. למועמדים שמתקבלים לתוכנית יש בדרך כלל 3-5 שנות נסיון תעסוקתי (כולל שירות צבאי) והבנה מסוימת בהנדסה, מדעי המחשב או מדיה דיגיטלית (למרות שאין דרישה לתואר ראשון בתחומים הללו). הסטודנטים שלנו פורחים בסביבה מהירה ודינמית שמגמלת יזמות ולקיחת סיכונים ומעודדת קבלת החלטות שיתופית וחשיבה עיצובית. זוהי לא תוכנית שמתאימה למי שמעוניינים לשנות מסלול קריירה או להתחיל קריירה טכנולוגית. זו גם לא תוכנית מתאימה לאנשים שמעוניינים רק בהון סיכון ומימון – אלה צריכים ללמוד בתוכנית ה-MBA הרגילה של קורנל.

יש משהו שאתה רוצה שהמועמדים ידעו על תהליך הקבלה?

מועמדים צריכים לקרוא היטב את ההנחיות ולמלא אותן במהלך תהליך האפליקיישן והראיון. חשוב להדגיש את הדוגמאות הטובות ביותר של העבודה שלכם, לא את כל הדוגמאות. מועמדים שמתקשים לעמוד במגבלות הזמן ובדרישות התיעוד יצליחו פחות בתהליך הקבלה לתוכנית. מועמדים צריכים להשתדל להדגים את ההתאמה שלהם לקורנל טק ואת ההבנה שלהם לגבי האופן בו מסלול הקריירה והרקע שלהם מכינים אותם להשתלב בסביבה האקדמית שלנו ולהצליח גם בקריירה לאחר התואר.

יש לך טיפים למועמדים ישראלים שמנסים להתקבל לתוכנית?

בגלל הקשר שלנו לטכניון, המיקום שלנו בניו יורק והאופי של הקמפוס, קורנל טק נהנה מקשרים קרובים עם ארגונים ישראלים רבים. אנחנו מאוד גאים בכך שישראלים רבים מנסים להתקבל לתוכנית Cornell Tech MBA, ורק השנה קיבלנו לתוכנית 6 סטודנטים ישראלים. כמה טיפים חשובים למועמדים ישראלים:

  • המגורים בקמפוס מתאימים למשפחות, אז ישנה אפשרות להביא את בן או בת הזוג ואת הילדים.
  • אנחנו מחשיבים שירות צבאי כיתרון, במיוחד אם נעשתה במהלכו עבודה שמקבילה לעבודה בקורנל טק (לדוגמא, מודיעין אותות).
  • כל שנה משתתפים הסטודנטים של Cornell Tech MBA במסע של 10 ימים בישראל, כאשר הסטודנטים הישראלים בתוכנית הם בדרך כלל אלה שמובילים את המסע הזה ומדריכים את חבריהם לכיתה.
  • בקורנל טק ובקורנל יש קהילה יהודית תוססת וגישה לבתי כנסת.