בחודש שעבר פרסמו MIT Sloan את שתי שאלות החיבורים לתוכנית ה-MBA שמתחילה ב-2015, כאשר השאלה השניה מבקשת ממועמדים לכתוב בעצמם מכתב המלצה עבורם מנקודת מבטו של המעסיק האחרון שלהם. כתבה בביזנסוויק מנסה לבדוק מה עומד מאחורי הדרישה המפתיעה.
MIT מבקשים מכל מועמד לשים את עצמו בנעלי המעסיק שלו ולכתוב מעין מכתב המלצה של 750 מילים מקסימום בשם המעסיק על המועמד, כאשר יצירתיות תתקבל בברכה:


Write a professional letter of recommendation on behalf of yourself. Answer the following questions as if you were your most recent supervisor recommending yourself for admission to the MIT Sloan MBA Program: (750 words or fewer)

• How long and in what capacity have you known the applicant?
• How does the applicant stand out from others in a similar capacity?
• Please give an example of the applicant's impact on a person, group, or organization.
• Please give a representative example of how the applicant interacts with other people.
• Which of the applicant's personal or professional characteristics would you change?
• Please tell us anything else you think we should know about this applicant.

בנוסף לחיבור זה כל מועמד נדרש לספק שתי המלצות אמיתיות, כאשר חשוב לציין שמדובר בדיוק באותן שאלות עליהן נדרשים לענות הממליצים האמיתיים. חברת ועדת הקבלה של ביה"ס שהתראיינה לכתבה מספרת כי הרעיון נולד בעקבות הליך שנהוג בעסקים לפיו עובדים נדרשים לדרג את עצמם ואת עמיתיהם לעבודה, ואולי גם עקב העובדה שחלק ממועמדי ה-MBA כותבים ממילא את ההמלצות שלהם בעצמם – סקר של AIGAC שהתפרסם לאחרונה גילה כי 36% מהמועמדים התבקשו ע"י הממליץ שלהם לכתוב בעצמם את מכתב ההמלצה עבורם…
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)