כתבה באתר Poets & Quants חושפת מידע שפורסם ע"י US News ומגלה שקל יותר להתקבל לתוכניות ה-MBA המובילות עם ציוני GRE נמוכים יחסית מאשר עם ציוני GMAT נמוכים. הסיבה היא שחלק מהדירוגים מתבססים בין השאר על ציוני GMAT של הסטודנטים, מה שהופך את בתי הספר לרגישים יותר לציוני GMAT נמוכים (שפוגעים בדירוג שלהם) אבל פתוחים יותר לציוני GRE נמוכים. המסקנה היא שלמועמדים שמתקשים ב-GMAT כדאי לנסות את ה-GRE.
זו הפעם הראשונה ש- US News משתמש בממוצע ציוני ה-GRE בדירוג שלו בנוסף לממוצע ה-GMAT, אולם חשוב לציין שבתי ספר רבים לא דיווחו על ממוצע ציוני ה-GRE של הסטודנטים שלהם והם בדרך כלל לא מפרסמים את הנתון הזה. מספר בתי ספר מובילים כגון הרוורד, שיקגו וברקלי לא מסרו ל- US News מידע על ציוני GRE, אפילו לא כמה מהמועמדים עשו אותו במקום ה-GMAT. בתי ספר אחרים כגון סטנפורד, MIT, קולומביה וסטרן פרסמו רק את אחוז המועמדים שהגישו ציוני GRE אך לא את ממוצע הציונים של המתקבלים. המעטים שבכל זאת פרסמו חשפו פערים גדולים בין ממוצע ציוני ה-GRE וה-GMAT של המתקבלים, ולא ברור אם זה משהו זמני מאחר והקבלה לתוכניות ה-MBA עם מבחן ה-GRE היא ענין חדש יחסית, או שהפערים הגדולים מצביעים על מגמה שתימשך לאורך זמן.

לדוגמא, ב-Duke רק 4% מהמועמדים הגישו ציוני GRE בשנה שעברה, כאשר ממוצע הציונים של המתקבלים (מדובר בתוצאות המבחן החדש: GRE revised test) עמד על 159 בחלק המילולי ו-156 בכמותי, ציונים שנמצאים באחוזון ה-77 ומקבילים ל-640 ב-GMAT, בעוד ממוצע ציוני ה-GMAT של המתקבלים עמד על 690! מדובר בהפרש משמעותי מאוד של 50 נקודות.
במישיגן היה ממוצע ציוני ה-GRE מקביל ל-670 ב-GMAT אך ממוצע ציוני ה-GMAT של המתקבלים עמד על 703. ב- Olin היה הפרש גבוה עוד יותר – ממוצע ה-GRE (156 במילולי ו-152 בכמותי) היה באחוזון ה-67, שמקביל ל-590 ב-GMAT, בעוד ממוצע ה-GMAT היה 698.
ב- Yale ההפרש היה קטן יותר – 18% מהמועמדים הגישו ציוני GRE וממוצע הציונים של המתקבלים מקביל ל-710 ב-GMAT, בעוד ממוצע ציוני ה-GMAT של המתקבלים עמד על 717.
וורטון דיווחו כי 5% מהמועמדים בשנה שעברה הגישו ציוני GRE אך סיפקו רק את ממוצע הציונים של המבחן הישן – 560 במילולי ו-635 בכמותי, כלומר באחוזון ה-65, בעוד ממוצע ציוני ה-GMAT עמד על 718 ונמצא באחוזון ה-94.
ישנם הבדלים גדולים בין בתי הספר גם באחוז המועמדים שהגישו ציוני GRE – מ-2% בקולומביה ועד 31% ב- Olin.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)