כתבה שפורסמה בביזנסויק מדווחת על מקור חדש ולא צפוי להלוואות עבור סטודנטים בינ"ל – חברה בשם Prodigy Finance, שממוקמת בלונדון והוקמה ב-2007 ע"י שלושה בוגרי INSEAD, מספקת הלוואות לסטודנטים בינ"ל בתוכניות MBA באירופה ובקרוב גם בארה"ב.
המשבר הכלכלי העולמי גרם לסגירתן של כמה תוכניות הלוואות של הבנקים הגדולים הן באירופה והן בארה"ב, ובתי הספר למנהל עסקים החלו לחפש מקורות אחרים. בתי ספר בארה"ב התקשו למצוא מקורות הלוואה עבור סטודנטים בינ"ל שלא דורשות ערב אמריקאי.
בארבע השנים האחרונות גייסה Prodigy Finance מימון בסך 25 מיליון דולר עבור סטודנטים הלומדים בבתי ספר למנהל עסקים באירופה, והיא מקווה לגייס 150 מיליון דולר עד סוף השנה, לצרף לתוכנית עוד בתי ספר באירופה ולהיכנס לשוק האמריקאי ביוני.
כרגע רשימת בתי הספר שעובדים עם החברה כוללת את INSEAD, אוקספורד ו-Cranfield. ההלוואות שניתנות לסטודנטים ממומנות ע"י בוגרים וע"י האוניברסיטה, נושאות שיעור ריבית ממוצע של 8.2% ותקופת ההחזר עומדת על 7 שנים. החברה בוחרת את הסטודנטים שמשתלם לה לתת להם הלוואה לפי תחזיות של כושר ההשתכרות העתידי שלהם, כך שלמעשה מדובר בהשקעה עבור הבוגרים שמממנים את ההלוואה תמורת התשואה העתידית הצפויה להם מההחזר.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)