ביום שני ה-16/4 התקיימה שיחת ועידה בין יועצי ארינגו לבין חברת ועדת הקבלה של תוכנית ה-MBA ב-Chicago Booth. להלן הנקודות העיקריות שעלו בשיחה:

הערות כלליות למועמדים:
– מה מחפשים במועמד? שיקגו מחפשים מועמדים בעלי בטחון עצמי אך גם צניעות, כאלה שדוחפים את עצמם קדימה ויודעים לקחת סיכונים, ומודעים לנקודות החזקות והחלשות של עצמם. שיקגו מחפשים כושר מנהיגות ויכולת לעבוד בצוות. בנוסף, חשוב מאוד שהמועמד יראה נכונות להשתלב בקהילה בביה"ס ולהיות פעיל בתחומים שונים – ספורט, פוליטיקה, עיתון ביה"ס ואף בועדת הקבלה.
– שיקגו רוצים לראות מועמדים שמכירים היטב את התוכנית, עשו עליה מחקר, נכחו באירועים ודיברו עם סטודנטים ובוגרים. חשוב מאוד להביע בחיבורים את העניין המיוחד בתוכנית ואת התשוקה ללמוד בה, תוך התייחסות למשאבים וליתרונות של ביה"ס.
– ציון ה-GMAT והתואר הראשון חשובים מאוד. שיקגו מסתכלים על החלקים השונים של ה-GMAT ועל קורסים ספציפיים בגליון הציונים, תוך מתן דגש מיוחד לצד האנליטי והכמותי.
– חיבור קריירה – חיבור קריירה טוב לשיקגו צריך להיות קצר, ברור וממוקד, ולא בהכרח מעניין או יצירתי. המועמד צריך להראות שהוא מבין את המשמעות של התואר, מה הוא יעשה לאחר סיום הלימודים ואיך זה יקדם אותו בקריירה. חשוב מאוד להציב מטרות הגיוניות וממוקדות תוך הבנה של הקשיים והיכרות עמוקה עם התעשיה בה שואף המועמד להשתלב.
– שיקגו היו רוצים לראות יותר נשים מגישות מועמדות.

הערות ספציפיות למועמדים ישראלים:
– ישראלים רבים פונים לשיקגו כדי לקבל את מלגת קרלטון, אבל שיקגו מדגישים שלמרות שמדובר במלגה "הישראלית" היחידה, מועמדים ישראלים חזקים יכולים לקבל גם מלגות אחרות על בסיס חוזק המועמדות שלהם.
– צבא – במידה והשירות הצבאי היה משמעותי בקריירה של המועמד אפשר לכתוב עליו בחיבורים.
– ראיונות – לרוב נערכים בישראל ע"י בוגרי התוכנית.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)