בעוד כחצי שנה ישתנה המבנה של בחינת ה-GMAT, כאשר החלק החדש של integrative reasoning יחליף את אחת משאלות החיבורים. מאמר שפורסם בפיינשל טיימס טוען כי השינוי יגדיל את זמן ההכנה הדרוש לנבחנים בכ-30-40 שעות!
החלק החדש שיתווסף לבחינה ביוני 2012 יכיל 4 סוגים חדשים של שאלות, וע"פ אנדרו מיצ'ל מ-Kaplan הדבר יחייב מועמדים להתכונן במשך זמן רב יותר כדי לקבל ציונים גבוהים. מחקר של GMAC מגלה כי כיום המועמדים מתכוננים במשך 100 שעות בממוצע ל-GMAT, ומיצ'ל טוען שהמספר יעלה ל-130-140 שעות בעקבות השינוי, ולכן ממליץ למועמדי MBA לא לחכות לרגע האחרון.
חשוב לציין כי מבחן ה-GRE צובר פופולריות כתחליף ל-GMAT, וע"פ סקר של קפלן בקרב 250 בתי ספר למנהל עסקים יותר מ-50% מקבלים גם את ה-GRE בנוסף ל-GMAT, אולם מספר המועמדים שניגשים עם ציון GRE עדיין נמוך יחסית.

יהל עיני, מנהלת ההדרכה בקידום, מעדכנת שהשינוי בבחינה מראה על גישה מתקדמת בבחינת הכישורים הנדרשים ממועמד ל- MBA. פתרון השאלות ידרוש שילוב מיומנויות כמותיות ומילוליות וישום במצבים דומים לעולם הניהול המודרני, לדוגמה: קריאת רצף התכתבויות במייל, מיון נתונים בטבלה, קריאת גרף וטקסט המפרשים מידע דומה, ועוד. החלק מאופיין בלחץ זמן גבוה במיוחד וידרוש הכנה מתאימה מצד הנבחנים.
יהל מציינת בנוסף שהשינוי בבחינת ה- GMAT נעשה במקביל לשינוי כולל בבחינת ה- GRE, ובשתי הבחינות מדובר בעדכונים מתבקשים על מנת להשאיר אותן רלוונטיות במיון מועמדים פוטנציאליים. בימים אלה נעשית בקידום עבודת מחקר ופיתוח מקיפה, וקורסי ההכנה מתעדכנים כדי להציע הכנה כוללת לבחינה החדשה.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)