נתונים חדשים של GMAC על בחינות ה-GMAT שהתפרסמו החודש מראים כי בעונת הבחינות האחרונה (יוני 2012-יוני 2013) חלה ירידה של 48173, או 17%, במספר הנבחנים בבחינת ה-GMAT בעולם לעומת השנה שעברה. 286,529 הנבחנים השנה שלחו 675,733 ציוני GMAT לכ-5600 תוכניות תואר שני בניהול ברחבי העולם.
ב-GMAC ניסו להפחית בחשיבות הירידה בכמות הנבחנים, והסבירו אותה בכך שביוני 2012 הכניסו למבחן את החלק של ה- integrates reasoning, מה שגרם למספר שיא של אנשים לעשות את הבחינה ב-2012 לפני הוספת החלק החדש כדי להספיק להתמודד עם המבחן במתכונתו המוכרת, בדיוק כפי שמספר נבחני ה-GRE ירד בשנה לאחר שהוכנס בו השינוי האחרון באוגוסט 2011.

ירידה משמעותית במיוחד של 22% לעומת השנה שעברה נרשמה במספר הנבחנים בארה"ב, בעוד שבמערב אירופה הירידה היתה רק 6.1% ובמזרח ודרום מזרח אסיה נרשמה ירידה של 10.9%.
נתונים נוספים מראים כי 42.5% מכלל הנבחנים הן נשים, וכי ממוצע הציונים של כלל הנבחנים עמד על 546, שתי נקודות נמוך יותר מאשר בשנה שעברה.

יהל עיני, מנהלת ההדרכה בקידום GMAT, מוסיפה שהמגמה בארץ מצטרפת למגמה העולמית של ירידה בכמות הנבחנים. כאשר מדובר בלימודים בחו"ל הסיבות דומות, ונובעות משילוב בין זליגה לכיוון מבחן ה-GRE לבין נבחנים שהקדימו לגשת לפני השינוי האחרון במבנה הבחינה. עבור אלה שמתעתדים ללמוד בארץ, המצב הוא שונה, והירידה נובעת מריבוי מסלולי לימודים שמאפשרים קבלה ללא בחינת GMAT או עם ציון כמותי נמוך באופן יחסי. עם זאת, במסלולי הלימוד המבוקשים ביותר, ובכללם האוניברסיטאות, ציון ה- GMAT הוא עדיין אמצעי מיון עיקרי בין המועמדים, שנדרשים להגיע לציונים גבוהים בחלק הכמותי של הבחינה.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)
הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)