סקר של קפלן, שהתבצע לפני כ-3 חודשים בקרב 265 תוכניות MBA, כולל 17 מתוך 25 התוכניות המובילות בארה"ב לפי הדירוג של US News, חושף כי 69% מבתי הספר למנהל עסקים מאפשרים למועמדים לתוכניות ה-MBA להגיש ציוני GRE במקום GMAT. זאת לעומת 24% בלבד בשנת 2009. מתוך 31% שעדיין לא מקבלים את ה-GRE, כ-17% מתכננים להתחיל לקבל אותו בשנה הבאה מה שיביא את האחוז הכולל ל-86%.
כמעט כל תוכניות ה-MBA המובילות בארה"ב, כולל הרוורד, וורטון וסטנפורד, מקבלות את מבחן ה-GRE. לאחרונה התחילו גם בשיקגו לקבל את המבחן, מה שמשאיר את ברקלי כתוכנית הטופ-10 היחידה שעדיין לא מקבלת את ה-GRE.
למרות שרוב התוכניות מקבלות את המבחן, גילה הסקר כי רק מיעוט קטן של מועמדים עושים את המבחן – כ-46% מבתי הספר שהשתתפו בסקר אמרו שפחות מ-10% מהמועמדים הגישו ציוני GRE, בעוד 44% מבתי הספר אמרו כי 10% או יותר מהמועמדים ניגשו עם ציון GRE במקום GMAT.
ממצא מעניין נוסף בסקר הוא שלמרות שרוב בתי הספר מציינים כי אין עדיפות למבחן מסוים, 29% מבתי הספר אמרו כי יש עדיפות למועמד שניגש עם ציון GMAT על פני מועמד שניגש עם ציון GRE. הסיבה היא שהמבחן עדיין חדש יחסית בתחום הקבלה ל-MBA וקשה להם להעריך מועמדים על פיו. למרות זאת, למועמדים שמתקשים ב-GMAT כדאי לנסות את ה-GRE, מאחר ובתי הספר יותר רגישים לציוני GMAT נמוכים שעלולים לפגוע במקום שלהם בדירוגים שמתבססים גם על ציוני GMAT, ולכן עשויים להיות פתוחים יותר למועמדים עם ציוני GRE נמוכים שלא משפיעים על הדירוגים.
בנוסף בדק הסקר את היחס לחלק ה-IR החדש ב-GMAT, ומצא כי ועדות הקבלה לא מתלהבות ממנו – רק 36% טענו כי החלק החדש משקף טוב יותר את העבודה בעולם העסקים והניהול לאחר התואר, בעוד 49% אמרו שהם לא בטוחים שחלק זה משקף טוב יותר את הלימודים בתוכנית ה-MBA. רק 3% טענו כי החלק החדש חשוב מאוד ליכולת שלהם להעריך את ביצועי המועמדים במבחן ה-GMAT, בעוד 24% טענו שהחלק החדש לא מאו חשוב או לא חשוב בכלל. חשוב לציין כי השנה רק אחוז נמוך יחסית של מועמדים ניגש עם ציון IR מאחר וניתן להגיש ציוני GMAT מחמש השנים האחרונות.

יהל עיני, מנהלת ההדרכה בקורסי ה-GMAT וה-GRE בקידום, מאשרת את המגמה: "בשנים האחרונות ה-GRE נפוץ יותר ויותר כחלופה ל- GMAT מבחינת מוסדות הלימוד בחו"ל, אך בשטח עדיין לא רואים נהירה לכיוון ה- GRE – בסופו של דבר רוב המועמדים בוחרים להתקבל על סמך ציון ה- GMAT שלהם. בארץ עדיין לא נכנסה קבלת GRE כחלופה ל- GMAT, אך ייתכן שהמגמה תגיע גם למחוזותינו בעתיד".
יהל מוסיפה שפרק ה-IR החדש ב- GMAT בודק מגוון מעניין של מיומנויות ניהוליות, אך צפוי שידרש זמן למוסדות הלימוד עד שיוכלו לעמוד על טיבו ולהיעזר בו לסינון איכותי של המועמדים – מה גם שסקאלת הציונים הקצרה בפרק זה (1 עד 8) מקשה על השימוש בו למיון מועמדים, בניגוד לסקאלת 200-800 הרחבה יותר. מועמד שיכול להגיש GMAT או GRE, רצוי שיעמוד על ההבדלים בין הבחינות ויבחר את הבחינה שבה יש לו סיכוי גבוה יותר להצליח. המיומנויות הנבדקות בבחינות אינן זהות, וגם רמת הקושי שונה – ובנוסף מודל הבחינה עצמו שונה ומציב קשיים אחרים בפני הנבחן. בחירה נבונה בין האפשרויות והכנה יעודית לכל אחד מהמבחנים יכולה להגדיל את סיכויי הקבלה של המועמד, והאפשרות לבחור בין שתי חלופות מאפשרת יצירת יתרון יחסי על פני מועמדים אחרים.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)