אינסאד הוא אחד מבתי הספר המובילים למנהל עסקים באירופה ובעולם. לקראת כנס ה-MBA הגדול שיערך ב-22.7 ארינגו קיימה ראיון קצר עם אן גארת מתוכנית ה-MBA של אינסאד כדי להתעדכן מה חדש בתוכנית ובתהליך הקבלה:

מה מיוחד בתוכנית שלכם? מה מבדיל אותה מתוכניות אחרות?

יש לנו 3 קמפוסים באירופה, אסיה ובמזרח התיכון, וסטודנטים שבאים מיותר מ-80 מדינות, אף בית ספר אחר לא מציע חווייה כל כך רב-תרבותית. התוכנית המואצת בת 10 חודשים מפתחת מנהיגים מצליחים ויזמים שמייצרים ערך עבור הארגונים והקהילות שלהם.

כסטודנט באינסאד יש לך הזדמנות ליהנות מהדרכה הן בתחום הקריירה והן בתחום פיתוח מנהיגות. המטרה העיקרית של הדרכת קריירה היא לסייע לך לבטא את מטרות הקריירה שלך  שמתבססות על מערכת הערכים שלך, בעוד שההדרכה לפיתוח מנהיגות נותנת לך הזדמנות לחקור את האופן שבו אתה מנהיג את ההתפתחות שלך ומנהיג אחרים. שתי הגישות המשלימות הללו מסייעות לך כסטודנט באינסאד להיות הגרסה הכי טובה של עצמך.

איך השפיעה מגפת הקורונה על תהליך הקבלה והלימודים בתוכנית?

מועמדים יכולים להגיש אפליקיישן ללא ציון GMAT ולהשלים אותו בהמשך, וכן לעשות את המבחן אונליין.

תוכלי לספר לנו על האוירה בביה"ס? על היחסים בין הסטודנטים ובינם לבין המרצים?

האוירה בתוכנית מתוארת ע"י הבוגרים שלנו כאינטנסיבית, שיתופית ותומכת. זו סביבה רב-תרבותית ללא תרבות שולטת. הבוגרים מתארים את הלימודים בתוכנית כחוייה שמשנה אתה חיים. לסטודנטים אין הרבה זמן פנוי במהלך הלימודים, והם נאלצים לתמרן בין לימודים, קריירה ופעילויות חברתיות.

מה תוכלי לספר לנו על האיזור בו ממוקם ביה"ס?

לאינסאד יש 3 קמפוסים. הקמפוס האירופאי ממוקם בעיירה ההיסטורית פונטנבלו בצרפת. העיירה ממוקמת 60 ק"מ דרומית לפריס ומוקפת ביער. הקמפוס באסיה נמצא בסינגפור והקמפוס במזרח התיכון נמצא באבו דאבי. בנוסף אליהם פתחנו בפברואר 2020 בסן פרנסיסקו מרכז לעסקים וחדשנות.

מה לגבי אפשרויות תעסוקה והתמחויות קיץ לסטודנטים?

92% מהבוגרים שלנו מקבלים הצעות עבודה 3 חודשים לאחר סיום התואר מ-322 חברות שונות. התמחויות אינן נדרשות כדי להשיג עבודה לאחר התואר. סטודנטים יכולים לעבוד על פרויקט קיץ במשך 8 שבועות אם הם לומדים בתוכנית שמתחילה בינואר.

מה אתם מחפשים במועמד? איזה סוג מועמד יהנה בתוכנית שלכם ויתאים לה?

אנחנו מעריכים מועמדים לפי 4 קריטריונים: יכולת אקדמית, פוטנציאל מנהיגות, מוטיבציה בינ"ל ויכולת לתרום.

מהי העצה הכי חשובה שאת יכולה לתת למועמדים?

היו אתם. דאגו לכך שיהיה לכם מספיק זמן להכין אפליקיישן איכותי. דברו על מה שלמדתם מחוויות חיוביות ושליליות.

מה לא לעשות בתהליך הקבלה?

לא מומלץ להכין את האפליקיישן במהירות תוך זמן קצר, ולא להגיד את האמת.

האם יש טעם להגיש בסיבובים מאוחרים?

בהחלט, סיכויי הקבלה שוים בכל ארבעת הסיבובים.

מה החשיבות של ציון ה-GMAT בתהליך הקבלה? איזה ציון מינימום אתם מחפשים?

ציון ה-GMAT מעיד על היכולת האקדמית שאנו מחפשים במועמד, וביחד עם הציונים האחרים שלך הם מהווים 25% מההערכה הכללית. אנו לא דורשים ציון מינימום מסוים, למרות ש-90% מהסטודנטים שלנו הם בעלי ציונים שנעים בין 670-750.

יש עוד משהו שהמועמדים שלנו צריכים לדעת לגבי תהליך הקבלה?

כל חלק באפליקיישן ייקרא היטב יותר מפעם אחת.

יש לך טיפים למועמדים ישראלים?

ועדת הקבלה מחשיבה את הנסיון הצבאי, ולכן מועמדים ישראלים צריכים לספר על הנסיון הצבאי שלהם בנוסף לרקע התעסוקתי והאישי שלהם. ועדת הקבלה מסתכלת בחיוב על חשיפה בינ"ל ומודעות תרבותית של המועמדים, ולכן חשוב שמועמדים ישראלים ידגישו חשיפה ונסיון בינ"ל באפליקיישן שלהם לאינסאד.

תוכלי לספר לנו על מקורות מימון ומלגות?

אנו מציעים מלגות רבות כפי שניתן לראות באתר שלנו. המלגות מבוססות על מצוינות ועל צורך. ניתן להגיש בקשה למלגות אחרי שלב הראיון, ויש צורך להשלים אפליקיישן נפרד עבור כל מלגה שאתם מבקשים.

מהן האפשרויות עבור בני הזוג של הסטודנטים בתוכנית – מבחינת תעסוקה ודרישות ויזה?

יש לנו איש צוות מומחה בנושא שיכול לספק הדרכה וסיוע בנושא ויזות לבני הזוג.

בואו לפגוש את אינסאד ועוד 19 מהתוכניות המובילות בעולם בכנס ה-MBA הגדול שיערך מחר באופן וירטואלי. לפרטים והרשמה