סקר חדש של GMAC שנועד לבדוק אם עדיין שווה לעשות MBA מגלה כי התשובה היא כן!
הסקר כלל 4135 בוגרי MBA, מתוכם 963 ממחזור 2011. הבוגרים שהשתתפו בסקר לא היו רק מהתוכניות המובילות אלא ממגוון רחב של בתי ספר.
75% מבוגרי 2011 שמצאו עבודה השיבו כי לדעתם הם לא היו מצליחים למצוא את העבודה שלהם ללא התואר. פילוח של הנתון הזה לפי גילאים מראה כי בוגרים בגילאי 28-34 מייחסים חשיבות רבה יותר לתואר שלהם במציאת עבודה לעומת בוגרים בקבוצות גיל אחרות.
נתונים מעניינים נוספים מראים כי 93% מבוגרי 2011 טענו כי העבודה שמצאו לאחר התואר היא בדיוק מה שחיפשו, ו-82% מבוגרי 2011 אמרו שהשכר שלהם תאם את הציפיות שלהם או עלה עליהן. מבחינת התשואה להשקעה, הבוגרים הצליחו להחזיר שליש מההשקעה הכלכלית בתואר במהלך השנה הראשונה לאחר סיומו, ואת ההשקעה כולה במהלך 4 השנים לאחר סיום התואר. לאחר 10 שנים הבוגרים הכפילו את התשואה להשקעה שלהם. התשואה להשקעה של בוגרי תוכניות full time MBA היתה טובה מזו של בוגרי תוכניות part time MBA או EMBA.
בנוסף הסקר מצא כי שפער השכר בין גברים לנשים נמוך משמעותית בקרב בוגרי MBA ותוכניות דומות מאשר באוכלוסיה הכללית בארה"ב. נשים שהשתתפו בסקר דיווח על משכורת התחלתית של 85% מזו של הגברים, כאשר באוכלוסיה כולה אישה מרויחה 77 סנט על כל דולר שגבר מרויח. בקבוצת הגילאים העיקרית בקרב הבוגרים (28-34) לא נרשם פער סטטיסטי מובהק בין משכורות התחלתיות של גברים ונשים – $87000 לגברים לעומת $84133 לנשים. בתחומים מסוימים כגון יעוץ משכורות הנשים אפילו עולות על אלו של הגברים.
כשני שליש מבוגרי 2011 המועסקים מצאו עבודה בתעשיה בה רצו לעבוד, בעוד היתר מצאו עבודה בתחום שונה ממה שרצו. 70% מהבוגרים שמצאו עבודה בתחומי המימון והחשבונאות דיווחו שזה היה היעד המועדף עליהם כשהתחילו ללמוד. לעומת זאת, בתחום התרופות וה- health care יש הכי הרבה בוגרים (40%) שהשיבו כי זה לא היה הכיוון שחשבו עליו בתחילת הלימודים, והסיבות העיקריות לשינוי הכיוון היו המפגש עם המעסיקים והמגייסים וההזדמנויות הרבות שנפתחו בפניהם.
אחד הנתונים המשפיעים ביותר על השכר ההתחלתי הוא השתתפות בהתמחות או פרויקט בעבודה. בוגרים שמצאו עבודה דרך התמחות או פרויקט זכו לשכר התחלתי גבוה יותר לעומת בוגרים שמצאו את עבודתם הראשונה רק לאחר התואר.
ולסיכום, 97% מהבוגרים המועסקים שהשתתפו בסקר מ-2000 עד 2011 טענו כי בדיעבד הם עדיין היו בוחרים לעשות את התואר (לעומת 85% מהבלתי מועסקים), ו-96% מהמועסקים מייחסים לתואר שלהם ערך רב.

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד יותר משנה)

הכניסו אותי לעניינים (פונה בעוד פחות משנה)