קלוג הוא אחד מבתי הספר המובילים למנהל עסקים בעולם. לקראת כנס ה-MBA השנתי שהתקיים בחודש שעבר, ארינגו קיימה ראיון קצר עם עם ג'ניפר הייז מוועדת הקבלה של קלוג כדי ללמוד על ביה"ס, תוכנית ה-MBA ותהליך הקבלה:

מה מיוחד בתוכנית ה-MBA שלכם?

התוכנית שלנו מפתחת מנהיגים שיכולים לתת השראה לצמיחה. יש לנו כמה תוכניות שונות – תוכנית דו-שנתית, חד-שנתית, תוכנית MMM ותוכנית JD-MBA – אשר כל אחת מהן נותנת לסטודנטים נסיון משמעותי וחינוך בזכות צוות הוראה ברמה עולמית.

האם חלו לאחרונה שינויים בתוכנית או בתהליך הקבלה?

ב-2020 קלוג השיקה את תוכנית Kellogg Future Leaders Program – זו תוכנית שניתן להתקבל אליה בשלב מוקדם, אפילו בסוף התואר הראשון, ולהתחיל ללמוד רק כעבור 2-5 שנים. לגבי תהליך הקבלה לתוכנית ה-MBA הרגילה, ישנו אפליקיישן מקיף והוליסטי שמאפשר לנו לקבל לתוכנית את המועמדים הטובים ביותר. בשנה הבאה לא צפויים שינויים משמעותיים, פרט לעובדה שראיונות הקבלה לא יתקיימו בקמפוס אלא בפורמט וירטואלי.

איך השפיעה מגפת הקורונה על הלימודים ותהליך הקבלה?

השנה הוגשה כמות גדולה של אפליקיישנס לקלוג ואנחנו מצפים לפתוח כיתה בגודל דומה למחזורים הקודמים, ומקווים שהסטודנטים יוכלו להגיע ללימודים בקמפוס, אך נציע גם אופציה וירטואלית.

תוכלי לספר לנו על האוירה בביה"ס? איך היחסים בין הסטודנטים ובינם לבין המרצים?

הסטודנטים בקלוג פעילים מאוד מחוץ לשעות הלימודים. בכל שנה פועלים בקמפוס מעל 80 מועדונים בהנהגת הסטודנטים, שגם מתכננים אירועים, מארחים כנסים ויוצרים קשרים עם בוגרי התוכנית.

תוכלי לספר לנו על האיזור בו ממוקם ביה"ס?

קלוג ממוקם באוונסטון, אילינוי. אוונסטון היא פרבר של שיקגו וממוקמת לאורך אגן מישיגן, היא כוללת שכונות מגורים, פארקים, רובע עסקים, חופים ומתקני פנאי, מסעדות, קולנוע וגלריות אומנות. העיר נמצא במרחק נסיעה קצרה ברכבת משיקגו. רוב הסטודנטים בקלוג גרים באוונסטון, וחלקם גרים בשיקגו. התחבורה הציבורית באיזור נוחה וניתן להתנייד בין הערים באוטובוסים ורכבות. סטודנטים בתוכנית ה-MBA לומדים ב- Global Hub, מבנה גדול המשקיף על אגם מישיגן וקו הרקיע של שיקגו, ובו חללים רבים המיועדים לתמוך בלמידה ושיתוף פעולה.

מה תוכלי לספר לנו לגבי אפשרויות תעסוקה והתמחות קיץ?

מרכז הקריירה של קלוג תומך בסטודנטים במסע חיפוש הקריירה. מעסיקים מחפשים את בוגרי קלוג בזכות סט הכישורים המאוזן שלהם, החזון שלהם ויכולתם להשפיע על צוותים. מעל 200 חברות העסיקו בוגרים מקלוג בשנה שעברה.

מה אתם מחפשים במועמד? איזה סוג מועמד יתאים לביה"ס שלכם ויהנה בו?

קלוג מחפשים מועמדים עם מרץ אקדמי שיכולים לתרום מנסיונם לחבריהם לכיתה, עם נסיון תעסוקתי שיאפשר להם להוסיף תובנות יחודיות, שמוכנים לחוויית לימודים מדהימה ושיש להם מטרות קריירה ברורות. חשוב מאוד שהסטודנטים יעריכו את הלמידה בקבוצות, ויבואו מוכנים גם ללמוד מחוץ לכיתה וינצלו את האפשרויות הרבות להשתתף ולצמוח.

מהי העצה הכי חשובה שיש לך עבור מועמדים?

חשוב מאוד ללמוד להכיר את קלוג ואת מה שחשוב לנו. למרות זאת, באפליקיישן אנחנו רוצים ללמוד על המועמד ועל מה שחשוב לו! לכן העצה הכי טובה היא היו עצמכם ותנו לאישיות שלכם להתבטא באפליקיישן, בחיבורי הוידאו ובראיון הקבלה. אנחנו רוצים לדעת מה הופך אותך למיוחד ואיך אנחנו יכולים לראות אותך כחלק מקלוג.

מה לא לעשות בתהליך הקבלה?

אני רואה הרבה מועמדים שקוראים את האתר שלנו ומנסים לכתוב את החיבורים לפי הערכים של קלוג ומה שאנחנו רוצים לשמוע. אני ממליצה לא לעשות זאת, כי הדרך לבלוט בין כל המועמדים היא להיות נאמנים לעצמכם ולהיות מי שאתם.

האם יש טעם להגיש בסיבובים מאוחרים?

אנחנו בדרך כלל מקבלים את רוב הסטודנטים בסיבובים 1-2, ואז גם מחולקות רוב המלגות. למרות זאת, אם הזמן הכני נכון מבחינתך להגיש אפליקיישן הוא בסיבוב השלישי, אנחנו מעודדים אותך להגיש ברגע שבו האפליקיישן שלך הוא הכי טוב שיכול להיות.

מה החשיבות של ציון ה-GMAT בתהליך הקבלה ואיזה ציון מינימום אתם מחפשים?

ציוני ה-GMAT/GRE הם רק חלק מהתליך הקבלה. אנחנו מעוניים לראות מרץ אקדמי כדי להיות בטוחים שתוכלו להתמודד עם הלימודים בקלוג. אין לנו ציון מינימום נדרש, ותוכלו להסתכל על פרופיל המועמדים כדי לראות את ציון ה-GMAT הממוצע שלהם וטווח הציונים.

יש עוד משהו שתרצי להגיד למועמדים שלנו לגבי תהליך הקבלה?

תהליך קריאת האפליקיישן והערכת המועמדים הוא הוליסטי, וכל מרכיבי האפליקיישן נשקלים באופן שווה כדי לתת לנו תמונה מלאה על המועמד.

יש לך טיפים למועמדים ישראלים?

אנחנו מעריכים את הנסיון והפרספקטיבה שאתם מביאים, ומקווים שהעבודה שאתם משקיעים בכתיבת האפליקיישן עוזרת לכם לבטא את האיכויות היחודיות שלכם. אני ממליצה לכם ליצור קשר עם סטודנטים ובוגרים של קלוג כדי ללמוד עוד על קלוג.

תוכלי לספר לנו על סיוע כלכלי ומלגות בביה"ס שלכם?

מימון ה-MBA זו השקעה לעתיד, ואנחנו פה כדי להדריך אתכם בתהליך. נציגי הסיוע הכלכלי שלנו הם מומחים בתחומם והם יעזרו לכם למצוא משאבים שיסייעו לך לממן את התואר, כגון הלוואות, מלגות על בסיס מצוינות ועל בסיס צורך. 62% מהסטודנטים בקלוג מקבלים סיוע כלכלי כלשהו, בין אם זה הלוואה או מלגה. כל המועמדים שמתקבלים לתוכנית מועמדים אוטומטית גם למלגה על בסיס מצוינות, ואין צורך להגיש בקשה מיוחדת לשם כך.

האם בני הזוג של הסטודנטים יכולים למצוא עבודה ולקבל ויזה?

אנחנו משתדלים לגרום למשפחה שלכם להרגיש חלק מהקהילה של קלוג. כ-40% מהסטודנטים שלנו נשואים או עם בן/בת זוג, ובזכות מועדונים כגון Joint Ventures ו- Kellogg Kids, בני המשפחה יכולים ליצור לעצמם חוויות שיזכרו מקלוג. Joint Ventures הוא המועדון הרשמי של קלוג עבור בני משפחה של הסטודנטים. המתנדבים במועדון מסייעם לבני המשפחה לעבור לקלוג ולתמוך בהם לאורך תקופת הלימודים. בני הזוג של הסטודנטים מוזמנים להיפגש ולבלות ביחד ואפילו להיכנס לשיעורים בקלוג. הפעילויות כוללות ארוחות משותפות, אירועים חברתיים ותרבותיים, סיוע במציאת עבודה והתנדבות.