בשיאה של עונת האפליקיישן לתוכניות ה-MBA המובילות בעולם, כל בתי הספר מקיימים אירועים וירטואליים וכנסים פיזיים. אירועים אלו מאפשרים למועמדים לשוחח עם נציגי האוניברסיטאות וועדות הקבלה על התוכניות האקדמיות והמקצועיות שלהם. האירועים גם מאפשרים למועמדים ללמוד על תהליך הקבלה, אפשרויות מימון ומה מייחד כל תוכנית, ומסייעים להם לבחור תוכנית שמתאימה להם.

לפני שאתם משתתפים באירוע, אנחנו ממליצים לכם לערוך מחקר כדי להכיר את המרכיבים העיקריים בתוכנית הספציפית. זה יעזור לכם להכין שאלות חכמות שהתשובה להן לא נמצאת באתר ביה"ס. אם אתם מכירים בוגרים של התוכנית, רשמו את שמותיהם ושנת הסיום שלהם ואת כל מה שהם סיפרו לכם על התוכנית. במידה ולא התאפשר לכם להיפגש עם סטודנטים ובוגרים לפני פגישתכם עם ועדת הקבלה, תוכלו לשאול באירוע מהי הדרך הטובה ביותר ליצור קשר עם סטודנטים בתוכנית.

בחלק מהמקרים, קל יותר לפגוש את נציגי התוכנית בירידים גדולים בהשתתפות בתי ספר רבים. אם אתם מבקרים ביריד כזה הכינו רשימה של בתי ספר שמעניינים אתכם שעם נציגיהם אתם רוצים להיפגש. כשאתם באירוע, רשמו לכם נקודות עיקריות שעלו בשיחות ועם מי דיברתם. המידע הזה ישמש אתכם כשתכינו את האפליקיישן כדי להוכיח את העניין המתמשך שלכם בתוכנית.

לאחר האירוע, מומלץ להודות לאנשים איתם דיברתם באימייל קצר. זה יסייע להם לזכור אתכם כשיקראו את האפליקיישן שלכם. המאמץ הנוסף הזה יתן לכם יתרון על פני מועמדים אחרים.

לבתי הספר יש בדרך כלל לוח אירועים באתר שלהם, וניתן גם למצוא אירועים שמתקיימים בארץ בעמוד האירועים של ארינגו.

לסיכום, להלן 4 סיבות להשתתף באירועים של תוכניות MBA:

  1. תוכלו לפגוש ולייצר קשרים משמעותיים על נציגי ועדות קבלה, בוגרים ומועמדים אחרים.
  2. תוכלו לשאול שאלות ספציפיות וכלליות.
  3. השתתפות באירועים היא בחינם ולפעמים גם תקבלו הטבות כגון פטור מדמי הרשמה.
  4. תוכלו להשתמש במידע שאספתם בחיבורים או בראיון הקבלה.

יש לכם הרבה מה להרוויח מהשתתפות באירועי MBA. לא רק שזה יסייע לכם להכין את האפליקיישן, אלא גם יסייע לכם להבין את ההתאמה שלכם לביה"ס. לימודי MBA הם צעד גדול, אז עליכם לוודא שיש לכם את כל הפרטים והמידע על התוכנית, והמחקר שלכם יכול להתחיל באירוע כזה.